Kipa

Yatırımcı İlişkileri

Yatırımcı İlişkileri

YÖNETİM KURULU

 • Photo of WILLIAM PATRICK O'NEILL

  WILLIAM PATRICK O'NEILL

  Yönetim Kurulu Başkanı

  William Patrick O’Neill,1975 yılında Tesco Grubunda çalışmaya başlamış ve Tesco’nun ana hissedarı olduğu pek çok şirkette  uzun yıllardır üst düzey yönetici pozisyonunda  operasyonel görevler üstlenmiştir.

  1981-1998 yılları arasında Perakende Direktörü görevini yürüten William Patrick O’Neill, 1998-2003 yılları arasında Tesco Pensions Trustees Ltd. Direktörü , 2003-2008 yılları arasında (Tesco bünyesine katılan) T&S One Stop Stores’un önce Perakende Direktörü daha sonra CEO görevini üstlenmiştir. 2008-2009 yılları arasında Tesco bünyesine katılan ve Tesco Extra formatına dönüşümü gerçekleştirilen Macro’da CEO olarak görev yapan William Patrick O’Neill, 2005-2009 yılları arasında Tesco Stores (Malezya) Sdn bhd’nin Operasyon Direktörü  ve 2009-2012 yılları arasında da Tesco Japonya’da sırasıyla Operasyon Direktörü ve CEO olarak görev yapmış ve daha sonra Tesco’nun Hindistan’da Tata ailesi ile ortak işi olan Star Bazaar’da, Operasyon Direktörü görevini yürütmüştür.

  William Patrick O’Neill, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri'ne göre bağımsız üye niteliğine haiz değildir.

 • Photo of HÜSEYİN TOPUZOĞLU

  HÜSEYİN TOPUZOĞLU

  Yönetim Kurulu Başkan Vekili

  Hüseyin Topuzoğlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra New York St. John's Universitesi'nde Amerika İflas Kanunu ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde Avrupa Birliği Kamu Hukuku dallarında yüksek lisans dereceleri almıştır.

  Hüseyin Topuzoğlu, 2002 ve 2004 yılları arasında New York'da bir hukuk firmasında görev aldıktan sonra 2005 ve 2009 yılları arasında Hergüner Hukuk Bürosunda ve Garanti Bankası Hukuk Departmanında Kıdemli Avukat olarak görev yapmıştır. 2010-2011 tarihleri arasında Best Buy Mağazacılık Şirketi'nde Hukuk ve İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışmıştır.

  Hüseyin Topuzoğlu, Mart 2011'den bu yana Tesco Kipa'da Hukuk Direktörü olarak görev yapmaktadır. Hüseyin Topuzoğlu, şirkette tüm yasal ve hukuki süreçlerin yönetilmesinden ve şirket yönetim kuruluna hukuki konularda danışmanlık yapmaktan sorumludur. 

  Hüseyin Topuzoğlu, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri'ne göre bağımsız üye niteliğine haiz değildir.

 • Photo of BENGÜ İLERİ

  BENGÜ İLERİ

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Bengü İleri, Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden 2003 yılında mezun olmuştur. Bengü İleri, PWC Denetim Şirketinde işe başlamış ve çeşitli şirketlerin finansal denetim süreçlerinde görev almıştır. 

  Bengü İleri, 2004 yılında Tesco Kipa’da Yatırım Analisti olarak işe başlamış, Raporlama Müdürü ve Planlama Müdürü görevlerinden sonra 2007 yılında Finansal Raporlama Bütçe ve Analiz Müdürü olarak atanmıştır. 25 Eylül 2012 tarihinden itibaren Finans Direktörü ve Tesco Kipa Yürütme (İcra) Kurulu üyeliği görevini icra eden Bengü İleri, 06 Haziran 2014 tarihi itibari ile Tesco Kipa Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. 

  Bengü İleri, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne göre bağımsız üye niteliğine haiz değildir.

 • Photo of BÜLENT BÜYÜKARDA

  BÜLENT BÜYÜKARDA

  Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

  Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Bursa'da avukatlık stajını tamamlamış ve ruhsatını alarak 1998 senesinde Bursa'da serbest avukatlık faaliyetine başlamıştır. TOSYÖV (Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Destekleme Derneği) Bursa Şubesi üyesi olan Bülent Büyükarda, İcra ve İflas Hukuku, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Medeni Hukuk, Aile hukuku, Miras Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Eşya Hukuku dallarında tecrübeye sahip olup, Bursa, İzmir ve İstanbul'daki büyük veya küçük ölçekli birçok firmanın hukuk müşavirliğini, dava ve takip işlemlerini yürütmektedir.

  1999-2001 yılları arasında TMSF bünyesindeki İnterbank A.Ş.'nin Bursa bölgesindeki tüm hukuki danışmanlık işlerini; dava ve takip işlemlerini yürüten Bülent Büyükarda, halen Eker Süt Ürünleri Gıda San. Tic. A.Ş.'nin İcra İflas Hukuku ile ilgili takip ve davalarını, Optiplast Gözlük San. Ve Tic. A.Ş. ve Ortaklar Optik San. ve Tic. A.Ş.'nin yasal takip işlemlerini, Telsim Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş.'nin Güney Marmara Bölgesi yasal takip işlemlerini, Şirin Esans San. Ve Tic. Ltd. Şti.'nin İcra ve İflas Hukuk alanındaki hukuk müşavirliğini ve yasal takip işlemlerini, Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.'nin Güney Marmara ve Batı Karadeniz Bölgesi hukuk müşavirliğini ve dava takiplerini yürütmektedir.

  Bülent Büyükarda, SPK Kurumsal yönetim ilkeleri kapsamında bağımsız üyedir. Bülent Büyükarda'nın Şirketimizin Yönetim Kurulu üye adaylığı dışında, Şirketimiz ve ilişkili tarafları ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.

 • Photo of ALİ SAMİ ER

  ALİ SAMİ ER

  Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

  Hukuk eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi’nde birincilikle tamamlayan  Ali Sami Er, yüksek lisans derecesini New York’ta bulunan Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Fulbright ve Appel başarı bursları ile 2009 yılında tamamlamış olup, halen Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Ticaret ve Sermaye Piyasası Hukuku alanlarında doktora çalışmalarına devam etmektedir. 

  Ali Sami Er, 2004-2005 yılında Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu raportör yardımcılığında bulunmuştur. 2005-2010 yılları arasında Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı’nda Bankacılık, Sermaye Piyasaları ve Finans ile Uyuşmazlık Çözümü bölümlerinde çalışan Ali Sami Er, 2011-2014 yıllarında, bünyesinde halka açık ve kapalı şirketler olmak üzere çeşitli yatırımları barındıran, Egeli & Co. Şirketler Topluluğunda Hukuki İşler ve Uyum Direktörü olarak çalışmıştır. Hali hazırda Erdem & Erdem Avukatlık Ortaklığı’nda yönetici avukat olarak görev yapmaktadır. Özellikle uluslararası finansman, birleşme ve devralma, halka arz projelerinde ve aile şirketlerinin kurumsallaşma sürecinde yaptıkları ortaklıklarda etkin görevler üstlenmiştir. Yerli ve yabancı kurumsal müvekkillerin ticari faaliyetlerinde danışmanlık hizmeti vermekte ve davalarını takip etmektedir.

  Ali Sami Er, SPK Kurumsal yönetim ilkeleri kapsamında bağımsız üyedir. Ali Sami Er’in  Şirketimizin Yönetim Kurulu üye adaylığı dışında, Şirketimiz ve ilişkili tarafları ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.