Her yıl ortalama 1050 Kipa markalı gıda ve gıda dışı ürünümüzü test ediyor, güvenliğini kontrol ediyoruz.

Tedarikçilerimiz

Her yıl 210 farklı parametre üzerinden ortalama 1050 Kipa markalı gıda ve gıda dışı ürünümüzü test ediyor, güvenliğini kontrol ediyoruz.

Dünyadaki değişen trendlere ve alışkanlıklara uygun olarak, tüketicinin kafasındaki sorular da çeşitleniyor. “Sağlıklı ürünlerle besleniyor muyum, aldığım gıda ve gıda dışı ürünler istediğim kalitede mi, sağlığa uygun mu?” gibi sorular uzun süredir tüketicinin kafasını meşgul ediyor.Müşterisini işinin merkezine alan ve sürekli yenilikler sunmayı hedef edinen Kipa, Kalite Ekibi ile bu sorulara yanıt buluyor.

Gıda güvenliği, iş güvenliği, iş etiği ve faaliyetlerimizin hukuka ve mevzuata uygunluğu konusunda bir çok çalışmada işimizin özünü “yaşam boyu müşteri sadakati için yüksek kalitede hizmet vermek” oluşturuyor.

 

GÜVENİLİR VE SÜRDÜRÜLEBİLİR TEDARİK ZİNCİRİ

Kipa olarak bizimle gelişmek isteyen tedarikçilerimize imkan yaratıyoruz.Bu nedenle, küçük yerel tedarikçilere ulaşarak, onlarla birlikte ürün geliştiriyor, müşterilerimize en kaliteli, güvenilir, sağlıklı ürünleri, uygun fiyatlar ile sunmak, bütçelerine destek olmak istiyoruz. Kipa teknik denetimleri kapsamında, tüm tedarikçilerimizi, mevzuata uygun üretimin yanı sıra, ana iştirakimiz olan Tesco’nun uluslararası standartlarına göre de, ürün güvenliği, iş güvenliği, iş etiği ve ticari standartlar alanlarında denetliyoruz.

Güvenirliği ve sürekliliği sağlamak adına yaptığımız çalışmalar doğrultusunda, 2014 süresince 198 günlük denetimle tedarikçilerimizin üretim tesislerini denetledik. 5 yıllık Tedarikçi Gelişim Programımız kapsamında, toplam 1847 günlük denetim gerçekleştirdik. Orta ve Küçük ölçekli bir çok tedarikçimiz ile birlikte büyüyerek onları dünya standartlarında üretim yapmaları için teşvik ettik. Tedarikçilerimizin ortalama %45’i ile 5 yıldır ticaretimizi devam ettiriyoruz.

 

YEREL ÜRETİCİLERİ DESTEKLİYORUZ

Kipa olarak bulunduğumuz illerdeki yerel üreticileri destekliyor ve gelişimlerine, hatta daha da ileri giderek ulusal ve uluslararası pazarlara açılmalarına katkı sağlıyoruz. Mağazalarımızda yerel ürünlere yer vererek hem müşteri memnuniyetini artırıyor hem de yerel üreticilerimizin kazancını destekliyoruz.  

Öz marka ve dökme olarak satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerimizi üreten tedairkçilerimizin  %80’i orta ve küçük ölçekli yerel işletmelerden oluşuyor.

 

ETİK TİCARETİ ÖNEMSİYORUZ

Kipa, etik ticaret politikası kapsamında, ürünlerimizi üreten tedarikçi  çalışanlarının sosyal haklarını korumak için 2008 yılından bu yana etik ticaret denetimleri yürütüyor. “Mutlu çalışan, güvenilir ürün”  anlayışıyla sürdürülen denetimlerde çalışanların sosyal haklarını ne ölçüde aldıkları, T.C İş Kanunu hükümlerinin işletmede ne ölçüde sağlandığı denetlenmekte ve gerekli tüm önlemlerin alınması sağlanıyor.

Bu hedefimizle, 5 yıllık tedarikçi gelişim programımız kapsamında toplam 762 günlük etik ticaret denetimi gerçekleştirdik. Tedarikçilerimizin sorumlu ticaret yapmasına katkı sağladık.

 

GÜVENİLİR ÜRÜNLER SUNUYORUZ

Kipa öz marka ürünler  ve dökme  satışını yaptığımız ürünlerin, Türk Gıda Kodeksi ilgili yönetmeliklerine göre akredite laboratuvarlarınca analizleri yapılıyor. Analizlerde ürünlerin mikrobiyolojik, kimyasal ve fiziksel parametreleri kontrol ediliyor, uygunsuzluk tespitinde reyonlarımızdan kaldırılarak satışı engelleniyor. Tedarikçilerimizi değişen mevzuatlar ve uyulması gereken yasal prosedürler konusunda bilgilendiriyor ve onların gelişimine katkı sağlıyoruz.

Her yıl 210 farklı parametre üzerinden ortalama 1050 Kipa markalı gıda ve gıda dışı ürünümüzü test ediyor, güvenliğini kontrol ediyoruz.