flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Yenilenen Çanakkale Kipa ile Keyifli Alışverişin Tadını Çıkarın!

Yenilenen Çanakkale Kipa ile keyifli alışverişin tadını çıkarın!

Kipa, müşterilerin istek ve beklentileri doğrultusunda baştan aşağı yenilenen Çanakkale mağazasıyla, gıdadan ev dekorasyonuna kent halkının tüm ihtiyaçları için tek adres olmayı hedefliyor.

Perakende zinciri Kipa, Çanakkale’deki mağazasını bölgedeki müşterilerin talep ve beklentileri doğrultusunda baştan aşağı yenilendi. 5 bin metrekarelik alana sahip mağazada, Türkiye’nin farklı noktalarındaki Kipa mağazalarında uygulanarak büyük beğeni kazanan uygulamaların tamamı, Çanakkaleli müşterilerin hizmetine sunuluyor.

Her hafta yaklaşık 30 bin kişiyi ağırlayan Çanakkale Kipa AVM’deki başlıca yeniliklerden biri, Bizim Kasap konseptiyle baştan aşağı yeniden düzenlenen kırmızı et reyonu. Yeni konsept ile müşteriler daha zengin bir ürün yelpazesi içinden, yiyecekleri etin kalitesi ve orijininden emin bir şekilde alışveriş yapabiliyor. Özel eğitimli servis görevlileri ise müşterilere mahalle kasabında göreceği özenli ve sıcak hizmeti sunuyor.

AİLELER VE ÇOCUKLAR İÇİN KEYİFLİ ALIŞVERİŞ DENEYİMİ

Bebek Dünyası alanı ise, Kipa’nın aileler ve çocuklar için sunduğu keyifli alışveriş deneyimini bir adım ileri taşıyor. Annelerin ihtiyaçları doğrultusunda yenilenen ve geliştirilen Bebek Dünyası alanı, bebekler için ayrı departmanlardaki ürünleri bir araya getiriyor ve annelere alışveriş yaparken ihtiyaç duyacakları tüm ürünleri mağaza içinde dolaşmadan, rahatça bulma imkanı sunuyor. Anneler için eğitici bilgilerin yer aldığı panolarla donatılan Bebek Dünyası alanında satılan ürünler arasında bebek bezi, şampuan, hazır mama, mama sandalyesi, puset, park yatak, çocuk giyim ürünleri ve telsiz ile yoğurt makinası gibi annelerin ihtiyaç duyduğu çok sayıda ürün seçeneği bulunuyor.

Çanakkale halkının her türlü ihtiyacına cevap verecek Kipa’daki tekstil alanı yenilenerek geçmiştekinin iki katı genişliğe ulaşırken, sunulan ürünlerin sayısı da aynı ölçüde artırılıyor.  Ayakkabı alanı da yenilenerek müşterilerin her mevsime ve tarza yönelik ihtiyaçlarını karşılayacak ürün çeşitliliğine kavuşuyor.

YENİ VE MODERN DEKORASYON KONSEPTİ

Müşterilerinin değişen beklentilerini ve alışveriş alışkanlarını yakından takip eden Kipa, Ev Dekor alanında da yepyeni ve modern bir dekorasyon konsepti sunuyor. Yenilenen atmosferi ve artan ürün çeşidiyle her bütçeye yönelik ürünlere yer veren Ev Dekor alanında özel olarak eğitim alan yeni satış elemanları müşterilere hizmet sunacak. Züccaciye, ev tekstili, aydınlatma ve dekoratif objeler başta olmak üzere her ailenin ihtiyaç duyduğu ürünlerin yer aldığı bu alan, müşterilerin aradıklarını daha kolay bulabilecekleri özel teşhir alanlarıyla da fark yaratıyor. Mağaza içerisinde yenilenen bir diğer alan ise, Deterjan Dünyası konseptiyle temizliğe dair ürünleri zengin bir seçenek yelpazesi ve aile bütçesine katkı sağlayan fiyatlar ile satışa sunuyor.

12 bini aşkın ürünü müşterilerin beğenisine sunan Çanakkale mağazası, dört adet self servis kasanın eklenmesiyle birlikte müşterilerin alışveriş süresini kısaltarak yoğun hayat temposu içerisinde kolaylık sağlamayı da hedefliyor. Mağaza, 113 kişiye istihdam sağlayarak kent ekonomisine de katkıda bulunuyor.

“MÜŞTERİLERİMİZİ DİNLİYOR, KENDİMİZİ YENİLİYORUZ”

Kipa Pazarlama Direktörü Ali Öztekin, “Aktif olduğumuz bölgelerde müşterilerimizi iyi tanıyor, eğilimlerini yakından takip ediyor, bu doğrultuda kendimizi sürekli yeniliyoruz. Çanakkale Zaferi’nin 100. yılından önce yenilediğimiz mağazamız, Kipa’nın en yenilikçi mağazalarından biri oldu. Yurt genelindeki mağazalarımızda başarıya ulaşan yeni uygulamaları, yenilenen mağazamızda Çanakkaleliler’in beğenisine sunuyoruz. Müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını tek bir noktada gidermelerini sağlayarak hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz,” dedi.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.