flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Yeni yıla Kipa ile girdik

Yeni yıla Kipa ile girdik

Yılbaşı öncesi sürpriz etkinlik ve kampanyalarıyla müşterilerine yeni yıl keyfi yaşatan Kipa, satışlarda dikkat çekici büyüme oranları yakaladı.  169 mağazasında milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan Kipa’nın en gözde ürünleri ise, sohbetlerelezzet katan mezeler, cipsler ve yılbaşı sofrasının vazgeçilmesi olan hindilerdi.

Perakende zinciri Kipa, avantajlı kampanyalarıyla ve renkli etkinlikleriyle yılbaşı alışverişinin bir numaralı adresi oldu. Yılbaşı öncesi yurt genelindeki Kipa mağazalarını yüzbinlerce kişi ziyaret etti.

“MÜŞTERİLERİMİZİN YILBAŞI KEYFİNE ORTAK OLDUK”

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Kipa Pazarlama Direktörü Ali Öztekin, “Yılbaşı döneminde müşterilerimizle aramızdaki güçlü bağları daha da ileri taşıyacak çalışmalara imza attık. Müşterilerimize hem en çok tercih ettikleri ürünlerde indirimler sunduk hem de AVM’lerimizde düzenlediğimiz sürpriz etkinliklerle onlara keyifli alışveriş deneyimi yaşattık. Son dakika alışverişlerde de müşterilerimiz Kipa’yı tercih etti. Yılbaşı döneminde, express ve süpermarket formatlı mağazalarımızın satışlarında çift haneli büyüme yakaladık” dedi.

Kipa’yla kurulan yılbaşı sofralarına ilişkin en dikkat çekici bilgilerse şöyle:

SOFRALAR KİPA İLE DONATILDI

En çok ilgi gören ürünler arasında, yılbaşı sofralarının vazgeçilmezleri arasında yer alan cips ve çerezler yer aldı. Kipa mağazalarında satılan cipslerin sayısı 250 bini, çerez paketlerinin sayısı ise 100 bini aştı.

Mağazalarda yapılan özel düzenleme ile müşterilerin beklemeden satın alabildikleri mezeler de yılbaşının gözdeleri arasındaydı. Kipa’nın sunduğu 20’den fazla meze çeşidi  yılbaşı gecesi 20 binden fazla sofraya lezzet kattı.

Yılbaşı gecesinin geleneksel ana yemeği bu yıl da hindiydi. Bu yıl da on binlerce aile, yılbaşı sofralarının assolisti olan hindiyi Kipa’dan aldı.

YENİ YILA ENERJİK BAŞLANGIÇ

2016’ya enerjik girmek isteyenler veya yılbaşı ertesi enerjilerini tazelemek isteyenlerse her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 TL’den satılan Kipa enerji içeceklerini tercih etti. Kipa’larda 60 bine yakın enerji içeceği satılırken, bu rakamın çoğunluğunu Kipa enerji içeceği oluşturdu.

 

TALİH KUŞU KİPA’DAYDI

 

Bu yıl büyük ikramiyeyi kazanmak isteyenler de talih kuşunu Kipa’da aradı. Yurt genelindeki Kipa mağazalarında, geçtiğimiz yıla kıyasla büyük artışla 700 binin üzerinde Milli Piyango bileti satıldı.

EVLERİMİZİ KİPA’YLA SÜSLEDİK

Sadece sofralara değil yılbaşı heyecanı evlere de Kipa’yla girdi. Sürpriz indirimlere büyük ilgi gösteren Kipa müşterileri, yeni yıl öncesinde evlerini de Kipa’nın uygun fiyatlarla satışa sunduğu ürünlerle süsledi. Kipa mağazalarındaki uygun fiyatlı yılbaşı ağaçları 15 binin üzerinde ailenin evini renklendirdi. Yüzbinlerce yılbaşı süsüde evlerdeki yeni yıl coşkusunu zirveye taşıdı.

AVM ETKİNLİKLERİNE BİNLERCE KİŞİ KATILDI

Diğer yandan Kipa Alışveriş Merkezleri de yeni yıl öncesinde düzenledikleri etkinliklerle binlerce müşteriye keyifli alışveriş deneyimi sundu. Mersin’den İzmir’e binlerce Kipa müşterisi, suni kar yağışı, konserler, Noel Baba gösterileri ve yılbaşı atölyeleri gibi etkinliklere katıldı. Topluma katkı sağlayan Kipa Aile Kulüpleri ise yeni yılı 12 farklı noktada, tiyatro gösterilerinden yemek yarışmalarına renkli etkinliklerle karşıladı.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 20 ilde 169 mağazası, 22  noktada 32 AVM’si ve 6.500’e yakın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.