flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Otizme dokun, otizmi gör, otizmi kokla, otizmi duy, otizmi tat…

Otizme dokun, otizmi gör, otizmi kokla, otizmi duy, otizmi tat…

Otizmi fark et

Kipa, 10 Nisan Pazar günü Antalya Otizm Farkındalık Festivali düzenliyor.  Antalya Kipa AVM’ de yapılacak festival, Vosvos araba sahiplerinden oluşan Vostalya Grubu, Antalya Melekler Özel Eğitim Okulu ve Yaşam Akademi Derneği’nin katılımıyla gerçekleştirilecek.  Otizmle ilgili farkındalığı artırmayı amaçlayan festival kapsamında resim sergisinden konsere kadar bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek. 

Perakende sektörünün öncü markalarından Kipa, sahip olduğu sosyal duyarlılık ile “Antalya Otizm Farkındalık Festivali’’ düzenliyor.  10 Nisan Pazar günü Antalya Kipa AVM’de düzenlenecek festivalde amaç otizmli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek… Dokunma, görme, tatma, koklama ve duyma gibi beş duyuya hitap edecek etkinliklerle katılımcıların tüm duyuları ile otizmi fark etmeleri hedefleniyor.

Etkinlikler Vosvos severler grubu Vostalya, Antalya Melekler Özel Eğitim Okulu ve Yaşam Akademi Derneği ile işbirliği içinde gerçekleştirilecek.

Otizme dokun

Vostalya Grubu, Antalya Kipa AVM’nin otoparkında kendi arabaları ile toplanarak izleyenlere görsel bir şölen yaşatacak. Ayrıca Vostalya tarafından getirilecek arabayı çocuklar elleri ile rengârenk boyayacak.

Otizmi gör

Otizmin görünürlüğünü artırmak amacıyla düzenlenen sergi, otizmli çocukların ve otizmli yetişkinlerin yapacağı resimlerden oluşacak. Sergide, 05- 17 yaş arasındaki çocukların ve 18-35 yaş arası yetişkinlerin yaptıkları resimler üç hafta Boyunca Kipa Antalya AVM’de sergilenecek.

 

Ayrıca otizmli çocukların hazırladığı mini dans gösterisi ile neler başarabildikleri gösterilecek.

Otizmi kokla

Canlı çiçeklerden oluşacak sergide koku üzerinden otizmin anlatılması hedeflenecek.

Otizmi duy

Otizmli çocuklar verecekleri ritim konseri ile izleyicilerin kulaklarının pasını silecek.

Otizi tat

Gün boyu sunulacak ikramlar ile de ziyaretçiler ilginç tatları deneme fırsatı bulacaklar. 

Ayrıca gün boyunca Antalya Kipa AVM’de çocuklara dağıtılacak Kipa baskılı uçurtmalar ile günün sonunda açık otoparkta bir uçurtma uçurma şenliği de gerçekleştirilecek.

 

Kipa Hakkında:

 Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 20 ilde 169 mağazası, 21  noktada 31 AVM’si ve 6.000’e yakın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.