flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kurbanlıklar Kipa’dan alınır

Kurban Bayramı’nda da en hesaplı ve hijyenik kurbanlıkların adresi yine Kipa olacak

Kurbanlıklar Kipa’dan alınır

Bu bayramda hem canlı kurbanda hem de adrese teslim kurban paketlerinde tek adres Kipa olacak. Hijyenik, dini kurallara uygun kesimler, hesaplı fiyatlar ve taksitli ödemelerle, kurbanlıklar için Kipa’yı tercih edenlerin yüzü gülecek. Kurban Bayramı’nda bağış yapmak isteyen müşteriler de kurbanları Kipa aracılığı ile Koruncuk Vakfı’ndaki korunma ihtiyacındaki çocuklara ulaştırabilecek.

Avantajlı alışverişin bir numaralı adresi Kipa, Kurban Bayramı’nda da kaliteli, sağlıklı, hesaplı kurban kampanyaları sunuyor. Canlı kurban satışının yanı sıra Kipa’larda müşterilere üç ayrı fiyatla paketli kurban seçenekleri sunulacak. Namet tesislerinde hijyenik ve dini kurallara uygun olarak kesilecek kurbanlıklar, bayramın son gününe kadar mağazalardan kolilenmiş olarak müşterilere teslim edilecek.

Adrese teslim kurban paketi

Kipa’da her bütçeye ve aile tipine uygun kurbanlık paketleri seçenekleri bulunuyor. 12-14 kilogram ağırlığındaki küçükbaş paketinin fiyatı 765 TL, 16-18 KG’lık daha büyük küçükbaş kurbanlık paketi ise 865 TL olarak belirlendi. Büyükbaş 1/7 hissesi kurbanlık paketi de en az 18 kg olmak üzere 985 TL’den satışa sunuluyor.

1 yaşını doldurmuş küçükbaş ve 2 yaşını doldurmuş büyükbaş hayvanların tüm sağlık kontrolleri veterinerler tarafından yapılırken, kesim işlemleri de bakanlık onaylı tesislerde İslami usullere uygun bir şekilde noter ve imam eşliğinde gerçekleştirilecek.

Kesilen kurbanlar gıda güvenliği standartlarına uygun olarak Namet Çayırova tesislerinde soğutulup, paketlenecek ve soğuk zincirde muhafaza edilerek müşterilere teslim edilecek.

Hem hesaplı hem taksitli

Kipa uygun fiyatlarla müşterilerinin cebini de koruyor. Kurban alışverişlerinde faizsiz 9 taksit imkanı sağlanırken, World Card kullanıcılarına da 50 TL WorldPuan hediye ediliyor.

İzmir’de canlı kurban da Kipa’dan

10 yılı aşkın süredir hijyenik şekilde canlı kurban kesimi gerçekleştiren Kipa; Bornova, Çiğli ve Gaziemir’de canlı kurban satışı da yapılacak. İzmir’deki bu üç farklı kesim noktasında, toplam 93 görevli, hijyenik ve sağlıklı kesim hizmeti sunacak. Ücretsiz yapılacak bu kesimlerde, rezervasyon sistemi sayesinde müşteriler kesim saatini kendileri belirleyebilecek. Bornova ile Çiğli mağazalarında dana ve kuzu; Gaziemir’de ise sadece kuzu satışı gerçekleştirilecek. Dana kesimi sadece Bornova’da yapılacak. Kuzu satışı yapılan yerlerde kesim de olacak.

Kurbanlar Koruncuk Vakfı’na
Kurban Bayramı’nda kestirdiği kurbanı bağışlamak isteyenler için Kipa özel bir imkan sunuyor. “Siz bağışlayın, biz götürelim” parolasıyla yola çıkan Kipa, müşterilerinin satın aldığı kurbanlıkları, korunma ihtiyacındaki çocuklara bir yuva ve eğitim imkanı sunan Koruncuk Vakfı’na ücretsiz olarak iletiyor. 1979 yılında kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, korunma ihtiyacındaki çocukların yüzünü güldürebilmek için Kurban Bayramı’nda bağışları bekliyor.