flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa'nın Markalı Ürünleri Garantili, Müşterileri Memnun

                                                                                                          16.01.2014

Kipa’nın Markalı Ürünleri Garantili, Müşterileri Memnun

 

Kipa, yeni yılda müşterilerine “Memnuniyet Garantisi” politikası çerçevesinde “koşulsuz iade hakkı” sunuyor.

Kipa, yeni yılda başlattığı “Memnuniyet Garantisi” politikası ile, müşterilerine “Kipa” markalı ürünlerde koşulsuz iade hakkı tanıyor. Kipa’nın tüm mağazalarında 17 Ocak Cuma günü başlayacak “Memnuniyet Garantisi” kampanyası kapsamında, Kipa markalı ürünleri satın alan müşteriler, memnun kalmadıkları ürünü herhangi bir sebep belirtmeksizin, ellerinde fişleri olmasa dahi iade edebilecek. Fişsiz iadelerde, ürünün iade edildiği güne ait sistem fiyatı üzerinden işlem gerçekleşecek.
Kalite aynı, fiyat ucuz Kipa CEO’su Jeff Adams, “Memnuniyet Garantisi” politikasının Kipa öz markaların kalitesine duydukları güvenin bir göstergesi olduğunu söyledi. Adams, “Kipa öz markalı ürünlerimizin satışları giderek
artıyor,müşterilerimizden aldığımız geribildirimler çok pozitif. Öz marka ürünlerimize, yeni kategoriler de ekledik. Müşterilerimizin “Büyük mağazalar pahalıdır” algısını değiştirecek derecede uygun fiyatlı bu ürünlerin beğenildiğine inancımız tam. Örneğin, Kipa Islak Mendil, piyasada lider. Kipa Su ise, Türkiye’de bir üniversite tarafından onaylanan ilk su. “Memnuniyet Garantisi” ile müşterilerimize yaptığımız teklifi bir adım daha öteye götürüyoruz,” dedi.

Lider markalı ürünler ile aynı kalitede olduğu halde tüketiciye yüzde 30’a varan daha hesaplı fiyatlarla sunulan Kipa markalı ürünler, kalite, fiyat ve aile ihtiyaçlarına yönelik olarak çeşitlendiriliyor. “Memnuniyet Garantisi” kapsamında sunulan Kipa markalı ürünler, yalnızca dünya standartlarında denetlenen, onaylı tedarikçiler tarafından üretiliyor. Kipa, kendi markasını taşıyan ürünleri rafa çıkarmadan önce karşılaştırmalı kör tadım ve ev kullanım testlerinden geçiriyor. Bu testler sonucunda yalnızca yüzde 90 beğeni düzeyini geçen ürünler satışa sunuluyor. 

Ev temizlik ürünlerinden temel gıda maddelerine, deterjandan unlu mamullere, kişisel bakım malzemelerinden bebek ürünlerine, evcil hayvan ürünlerinden suya kadar bir çok kategoride bulunan 1,500’ün üzerinde çeşide sahip Kipa markalı ürünlerin kalitesi, satışa sunulduktan sonra da düzenli laboratuar testleri ve karşılaştırmalı testler ile titiz bir şekilde kontrol ediliyor. Bu ürünler içerisinde en çok tutulan ürünlerin başında ise, Kipa Islak Mendil, Kipa Su, Kipa Pirinç, bakliyatlar ve temizlik ürünleri  geliyor.  

Neden Öz Marka?

Günümüz tüketicisi, ödediği fiyata değen kalitede ürün satın alma beklentisi ile, “öz markalı” ürün satın alma yönündeki eğilimini artırıyor.  
Yapılan araştırmalara göre aile bütçesine de katkıda bulunan öz markalı ürünler, tüketicide hijyenik ve güvenli marka satın alma konusunda tatmin duygusu yaratıyor. Aynı zamanda, ağırlıklı olarak çok sık satın alınan temel
ürünler başta olmak üzere, katma değerli ürünlerin de “öz marka” ürünlerden tercih edildiği görülüyor. 

 

Kipa Hakkında:
Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.),  24 ilde 190’ı aşan mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve
yaklaşık 10 bin çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında
100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa
sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile
birleşmiş ve mağazalarını tüm Türkiye’de hızla yaygınlaştırmıştır.