flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa’nın 23 Nisan Resim Yarışmasına rekor başvuru

Kipa’nın 23 Nisan Resim Yarışmasına rekor başvuru

Kipa’nın her yıl 23 Nisan’da düzenlediği AVM Geleneksel Resim Yarışması’nda geri sayım başladı. 23-24 Nisan günlerinde yapılacak resim yarışmasına bir hafta kala gelen başvurular geçen yılın katılımcı sayısını geçti. Bu sene 10 bine yakın çocuğun katılmasının beklendiği resim yarışmasında 122 çocuk ödül kazanacak.

 

 

Kipa AVM Geleneksel Resim Yarışması’nın bu yılki teması “Benim Şehrim” olacak. 5-8; 9-12 yaş kategorilerinde yapılacak resim yarışmasında çocuklar kalemleri ve boyalarıyla yaşadıkları şehri anlatacak. 23-24 Nisan günlerinde Kipa’nın 20 ayrı AVM’sinde yapılacak Resim Yarışması’nda şu ana kadar gelen başvurular, geçen senenin katılımcı sayısına ulaştı. Yarışmaya katılacak çocuk sayısının 10 bini bulması bekleniyor.

 

122 çocuk ödül kazanacak

 

Yarışmanın sonuçları, 6 Mayıs’ta açıklanacak. 5-8 ve 9-12 yaş kategorilerinde yapılacak değerlendirme sonucunda ‘boyalarla şehrini en iyi anlatan’ 120 çocuk ödüllendirilecek. . Yarışmada AVM birincilerine Ipad mini, ikincilere bisiklet, üçüncülere ise 200 TL tutarında market alışveriş kartı verilecek. AVM birincileri arasından her iki yaş kategorisindeki ülke birincileri seçilecek. Şampiyonlar, Antalya Voyage Sorgun Otel’de aileleriyle birlikte bir haftalık tatil kazanacak.

 

Yarışma sırası beklerken eğlence devam edecek

 

Kipa’nın artık ’23 Nisan klasiği’ haline gelen resim yarışması sırasında çocuklar yarışma sırasını beklerken de sıkılmayacak. Yarışma sürerken AVM içinde minikler ve aileleri için “bayram tadında” özel animasyonlar hazırlandı. İzmir’deki Kipa Çiğli ve Balçova AVM’lerde küçükler, yüz boyama, geçici dövme gibi etkinliklerle eğlenecek. Dünya çocukları konseptli özel fotobloklarda fotoğraf çektirecek, çocukların mutluluğu, fotoğraf panolarında sergilenecek.

 

 

Kipa Geleneksel Resim Yarışması; Balçova (İzmir), Çiğli (İzmir), Torbalı (İzmir), Salihli (Manisa), Kuşadası (Aydın), Aydın, Yalova, Adapazarı (Sakarya), Kırklareli, Lüleburgaz (Kırklareli), Silivri (İstanbul), Derince (İzmit), Edirne, Çorlu (Tekirdağ), Çanakkale, Keşan (Edirne), Çerkezköy (Tekirdağ), Edremit (Balıkesir), Mersin ve Antalya Kipa AVM’lerinde gerçekleştirilecek.

 

 

 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 20 ilde 169 mağazası, 21  noktada 31 AVM’si ve 6.000’e yakın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.