flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa'dan Yalova Üniversitesi'ne Kütüphane Desteği

               Kipa’dan Yalova Üniversitesi’ne Kütüphane Desteği
Gerçekleştirdiği projeler ve etkinlikler ile eğitim ve meslek hayatlarında gençlere fırsatlar yaratmayı sürdüren Kipa’nın “Toplum Elçileri”, Yalova Üniversitesi Kütüphanesi’ne bağışladığı kitaplarla öğrencilerin eğitim hayatını destekliyor.
Perakende zinciri Kipa çalışanlarından oluşan Toplum Elçileri, bu kez de Yalova Üniversitesi Kütüphanesine bağışladığı kitaplarla, sadece üniversiteye değil, Yalova’ya katkıda bulundu.
Yetkililer tarafından bildirilen ihtiyaç listesi doğrultusunda, üniversiteye farklı ders konularında kitap bağışında bulunan Toplum Elçileri, bu sayede öğrencilerin eğitim hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Kütüphanenin aynı zamanda Yalova halkına da açık olması, Toplum Elçileri’nin bağışladığı kitaplardan tüm halkın faydalanmasını da mümkün hale getiriyor.
Yalova Kipa İK Şefi Katibe Atik, Grup Müdürü Süleyman Çotuk ve Toplum Elçisi Didem Kayıkçı’nın çabalarıyla gerçekleştirilen proje, 10 bin öğrenciye ve yaklaşık 300 öğretim görevlisine ev sahipliği yapan Yalova Üniversitesi tarafından da büyük ilgiyle karşılandı.
Üniversitenin Sosyal Sorumluluk Proje Müdürü Beytullah Demir, Kipa Toplum Elçileri’nin sağladığı destekten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Üniversite olarak, ilk kez bir kurumun çalışanlarının gönüllü faaliyetleri ile böylesi bir etkinliğe imza attıklarını gördük ve çok mutlu olduk. Bunun örnek olması ve yaygınlaşması temmennisi ile, seminer ve konferanslarımızda bahsedeceğiz” dedi.