flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa'dan "Sağlıklı Yemek Alternatifi" girişimi

Perakende zinciri Kipa, Dünya Sağlıklı Beslenme Günü'nü "Sağlıklı Yemek Alternatifi" girişimiyle kutluyor. İzmirli Kipa müşterileri, AVM'lerdeki restoranlarda özel olarak hazırlanan menülerle buluşuyor.

Türkiye'nin önde gelen perakende zinciri Kipa, Dünya Sağlıklı Beslenme Günü'nü "Sağlıklı Yemek Alternatifi" girişimiyle kutluyor. Çiğli ve Balçova Kipa AVM'de başlatılan girişim kapsamında, AVM'lerde restoranları bulunan yemek firmaları müşterilere sağlıklı ve lezzetli menü alternatifleri sunuluyor.

Konyalı Ahmet Usta, Özsüt Atölye ve Seçkin Pide, Çiğli Kipa AVM'deki restoranlarında lezzeti ve sağlığı buluşturan seçenekler sunan restoranlar arasında. Balçova Kipa AVM'de yer alan Fishi; balık, salata ve içecek menüleriyle dikkat çekerken, hem Balçova hem de Kipa AVM'de şubeleri yer alan Alles Burger, protein deposu hamsi ekmeği indirimli fiyatla müşterileriyle buluşturuyor.

Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Nazlan Ertan, "Sağlıklı Yemek Alternatifi" ile ilgili açıklamasında, "Bu girişim kapsamında kiracılarımız olan restoranlarla iletişime geçerek, sağlıklı besin alternatifleri sunmak için çalışmalarını istedik. Ortaya hem leziz hem de iç rahatlığıyla tüketilebilecek çok sayıda seçenek çıktı. Müşterilerimizin beğenisini kazanacağını düşündüğümüz bu çalışmayı, gelecek yıllarda daha da geniş kapsamda tekrarlamak istiyoruz" dedi.

"SAĞLIKLI BESLENME VE OBEZİTE İLE MÜCADELE ÖNCELİĞİMİZ"

Nazlan Ertan, sağlıklı beslenme ve obezite ile mücadelenin Kipa'nın kurumsal sorumluluk alanındaki üç önceliğinden biri olduğunun da altını çizdi. Bu alanda çok sayıda çalışma yürüttüklerinin altını çizen Ertan; sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye geneline yayılmış 12 Aile Kulübümüzde, topluma fayda sağlayan etkinlikler yürütüyoruz. Bu etkinlikler arasında uzman isimlerin sağlıklı beslenmenin önemini anlattığı konferanslar önemli bir yer tutuyor. Ayrıca gerek Sağlıklı Yaşam internet sitemiz, gerek mağaza ve AVM etkinliklerimizle, üyelerimize sağlıklı tarifler sunuyor, onları doğru beslenmeleri için teşvik ediyoruz."

İmkanlarını faydalı işler için kullanan Kipa'nın bu kapsamda yürüttüğü en büyük ulusal projelerden biri de, TEGV işbirliğiyle üç yıl boyunca devam edecek olan "İyi Yaşam Eğitimi" Projesi. Ertan, Kipa'nın özmarkalı ürünleriyle de destek verdiği bu proje ile 160 bin çocuğa sağlıklı beslenme, kişisel gelişim, fiziksel egzersiz ve spor eğitimi verileceğini belirterek beslenme bozukluğuna karşı mücadele ettiklerini söyledi.

 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde 187 mağazası, 19 noktada 35 AVM'si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye'nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir'de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa'nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege'nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye'nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.