flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa’dan her bütçeye uygun, güvenli kurban

Kipa’dan her bütçeye uygun, güvenli kurban

Kipa, Kurban Bayramı’na hazır! Kipa, bu yıl da müşterilerine
hem canlı kurban hem de üç farklı kurban paketi sunacak. Kesimler,
hijyenik koşullarda, dini hükümlere uygun olarak gerçekleşecek.

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa bu Kurban Bayramı’nda da müşterilerine kaliteli, sağlıklı ve hesaplı kurban eti sunacak. Kipa müşterileri, tüketim alışkanlıkları ve bütçelerine göre üç farklı kurban paketi arasında tercih yapabilecek; telefonla kurban ısmarlayabilecek ya da İzmir’deki üç mağazaya gelerek bizzat kurbanlıklarını seçebilecek.

Kipa’da, kurban vasfını taşıyan bir yaşını doldurmuş küçükbaş ve iki yaşın doldurmuş büyükbaş hayvanlar satışa sunuluyor. Özenle seçilmiş hayvanlar, Kipa’nın uzun zamandır birlikte çalıştığı güvenilir et şirketi Namet’in çiftliklerinde, veteriner hekimler gözetiminde yetiştirildi. Kurbanlıkların sağlık kontrolleri, kesimden önce ve sonra veteriner hekimler tarafından yapılacak. Kesim işlemleri ise Bakanlık onaylı tesislerde İslami usullere uygun olarak, bayram namazından sonra, noter eşliğinde ve imam huzurunda gerçekleştirilecek. Gıda güvenliği standartlarına uygun olarak, Namet Çayırova tesislerinde soğutulup paketlenecek kurbanlar, müşterilerin sofrasına ulaşana kadar soğuk zincirde muhafaza edilecek.

Kipa mağazalarında paketli kurban satış fiyatları 12 -14 kg kuzu 660 TL, 16-18 kg kuzu 770 TL ve 18-20 kg dana 990 TL olarak belirlendi. Ayrıca müşterilere 50 TL WorldPuan da verilecek.

Kipa Pazarlama ve Ticari Direktörü Ali Öztekin “Kurban Bayramı, yoğun talep, güvenli olmayan kesimler ve Kurbanın müşteri bütçesine etkisi nedeniyle zorlu bir dönem. Ancak biz, müşteri memnuniyeti için canla başla çalışıyor; paket et ve canlı hayvan satışlarımızda hijyen ve güvenirlikten taviz vermiyoruz. Kipa kurban, tüm hijyen ve dini yükümlülükleri yerine getiriyor,”  dedi.

Namet Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Kayar “Altı yıldır birlikte çalıştığımız Kipa ile bu yıl da müşterilerimize güvenli ve hesaplı kurban eti ulaştıracağız. Etlerimiz, doğal ortamda yetiştirilen, kaynağı belli küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıklardan oluşuyor. Üretici ile perakendeci birlikte çalışarak, tüketicilerimize lezzetli ve sağlıklı etler sunmaktan gurur duyuyoruz,” diye konuştu.

İzmir’de Canlı Kurban Satışı

Kipa Bornova, Gaziemir ve Çiğli’de 9 Eylül Çarşamba günü canlı kurban satışı başlıyor. Ücretsiz kesim ve rezervasyon sistemiyle müşterilerine istedikleri saatte kesim imkanı sunan Kipa’nın canlı kurban alanları yüksek standardlarda tutulacak. Ayrıca kurban çadırları ve kesim alanları iş sağlığı güvenliği uzmanları tarafından sürekli olarak denetlenecek.

Ödeme ve Bağış Kolaylığı

Kipa, müşterilerine canlı kurbanda yüzde 0 faiz ile dokuz aya kadar taksit imkanı sunuyor. Kipa müşterileri, mağazalardan Kızılay kanalıyla bağış yapabilecekleri gibi kurban derilerini de Türk Hava Kurumu’na verebilecekler.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.