flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa’dan geleceğin doktorlarına burs desteği

                      Kipa’dan geleceğin doktorlarına burs desteği
Kipa, DEÜ Tıp Fakültesi öğrencilerinin burs fonuna ve fakülte kütüphanesinin 
eksiklerinin giderilmesine destek oldu. 
“Gençler için Yeni Fırsatlar Yaratırız” projesiyle üç yılda 1.5 milyon gence ulaşmayı hedefleyen perakende zinciri Kipa, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi’nde okuyan öğrencilerin burslarına katkıda bulundu. 
Kipa, DEÜ Tıp Fakültesi Burs Kurulu’na katkıda bulunmak amacıyla, yalnızca Kipa mağazalarının tekstil reyonlarında satışa sunulan, F&F markalı çok sayıda giyim ürününü, ayakkabıları ve aksesuarları fakülteye bağışladı. Ürünler fakültede Dekanlığın organizasyonu ile çok düşük fiyatlarla öğrencilere ve personele satılarak, elde edilen gelirle hem öğrencilere burs desteği sağladı, hem de fakülte kütüphanesinin okuma salonundaki eksikliklerini giderildi.

“DUYARLILIĞI İÇİN KİPA’YA TEŞEKKÜR EDERİZ”
Destekleri için Kipa CEO’su Jeff Adams’a bir teşekkür plaketi veren DEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülay Canda, “Kipa’nın üniversitemize bağışladığı giyim, ayakkabı ve aksesuarın satışından elde edilen gelir sayesinde, yaklaşık 30 öğrencimizin bir öğretim yılı için burs ihtiyacına katkıda bulunduk. Gelirin bir kısmıyla tüm öğrencilerimizin ders çalıştıkları okuma salonunun bazı ihtiyaçları karşılandı. Okuma odalarından, yaklaşık 1600 öğrencimiz ve uzmanlık 
eğitimi alan asistanlarımız faydalanıyor. Kipa’ya, duyarlılığı ve sağladığı destek için Fakültemiz ve Burs Kurulumuz adına çok teşekkür ederiz,” dedi.
Kipa CEO’su Jeff Adams ise, DEÜ’ye verilen destek aracılığıyla gençlerin eğitim hayatına katkıda bulunmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Adams, “İzmir’de doğmuş olan Kipa, Ege halkının desteğiyle, bugün Türkiye’nin önde gelen perakendecileri arasında yerini aldı. Müşterilerimizin önem verdiği konular arasında eğitim ve sağlık başta geliyor. Özellikle tıp biliminde eğitim alan, geleceğin doktorlarının eğitim hayatına bir katkıda bulunmak tüm 
çalışanlarımızı için gurur verici. Böylece Ege’deki iki güçlü kurum, Ege’nin geleceği için işbirliği yaptı” dedi.