flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa’dan Derince Belediyesi’ne rekor kapak bağışı

Derince Belediyesi’nin engelli vatandaşlara destek olmayı ve geri dönüşüm konusunda toplumsal bilinç oluşturmayı hedefleyen “Atık plastikler hayat veriyor” projesine en çok plastik kapak bağışında bulunan firma Kipa oldu.

Perakende zinciri Kipa (Kitle Pazarlama A.Ş.), kendi bünyesinde yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra faaliyeti olan bölgelerdeki yerel sosyal sorumluluk projelerine de destek veriyor. Derince Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye bağışlamak amacıyla 2011 yılından bu yana düzenlediği “Atık plastikler hayat veriyor” kampanyasına, 2014 yılında en çok plastik kapak bağışında bulunan kurum yine Kipa oldu.

Kipa Aile Kulüpleri’nin üyelerinin desteğiyle düzenli olarak topladığı toplam 5 büyük poşet plastik kapak (yaklaşık 25 kilo), Aralık ayında yetkililere teslim edildi. Derince Belediyesi yetkilileri, engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştıran ve geri dönüşümü teşvik eden kampanyaya sunduğu katkılardan ötürü Kipa’ya teşekkür etti.

2011 yılından bu yana aktif olan Derince Aile Kulübü, 15780 üyesinde dikiş, iğne oyası, aerobik, pilates, seramik, tiyatro ve bale kursları veriyor.