flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa’dan çocuklara uygulamalı deprem eğitimi

 Kipa’dan çocuklara uygulamalı deprem eğitimi

Perakende sektörünün lider isimlerinden Kipa, Türk Kızılayı işbirliği ile  Deprem haftası kapsamında çocuklara deprem eğitimi verdi. Kipa Aile Kulüpleri bünyesinde gerçekleşen eğitimlerde çocuklar bir deprem anında yapması gerekenleri uygulamalı olarak öğrendi.

 

Perakende sektörünün önde gelen firmalarından Kipa, depreme dair gerçekleri çocuklara oyun ile anlattı. Kipa müşterilerinin ücretsiz üye olduğu Aile kulüpleri bünyesinde düzenlenen seminerde Türk Kızılay’ı eğitmenleri, çocuklara depremden korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi. MAGDAR ve AFAD gibi sivil toplum kuruluşları da eğitimlere destek verdi.

Evlerde eşyaların yaşam alanlarına göre konumlandırılması ve sabitlenmeleri gibi zorunluluklar çocuklara oyun ile anlatılırken deprem çantasında bulunması gereken eşyalar da çocuklara sorularla yönlendirme yapılarak öğretildi.

Bir deprem yaşanması durumunda aile üyelerinin ne yapmaları,  nereye sığınmaları ve nasıl pozisyon almaları gerektiği ile ilgili bilgiler de çocuklara uygulamalı olarak aktarıldı.