flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa'da Sergiden Konsere Dünya Otizm Farkındalık Günü Etkinlikleri

Kipa’da sergiden konsere

Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri

 

Perakende zinciri Kipa, Dünya Otizm Farkındalık Günü için özel bir program hazırladı.

Türkiye’nin 12 ilinde gerçekleştirdikleri ücretsiz etkinliklerle topluma katkı sağlayan Kipa Aile Kulüpleri,

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ne dikkat çekmek amacıyla otizmli çocuklara yönelik  sergiler, müzik dinletileri, atölye çalışmaları ve eğitimler hazırladı.

Bir hafta boyu sürecek program kapsamında Salihli Aile Kulübü, 2 Nisan’da Salihli Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle otizmli çocukların el emeğini yansıtan ürünlerin yer alacağı bir sergi açacak.

Yürüttükleri projelerle gençlere destek olan Kipa Toplum Elçileri ise 3 Nisan’da Forum Bornova Aile Kulübü’nde, 5 Nisan’da Çiğli Aile Kulübü’nde Otizmli Çocuklarla Kukla Yapımı Etkinliği düzenleyecek.

 

Kuşadası Aile Kulübü 4 Nisan’da Özürlüler Derneği işbirliğiyle AVM içerisindeki oyun salonunda çocuklara eğlenceli bir gün geçirme imkanı sunarken, Mersin Aile Kulübü ise aynı tarihte Otistik Çocukları Koruma Derneği’nin düzenleyeceği Otizm Bilgilendirme Semineri’ne ev sahipliği yapacak.

Yalova Kipa AVM, 2 Nisan’da otizmli bir çocuk müzisyeni ağırlayarak, ziyaretçilerine unutulmaz bir piyano resitali sunacak.

 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.