flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa’da her gün ‘okuma günü’

Kipa’da her gün ‘okuma günü’

Kipa, 8 Eylül Dünya Okuma Günü’nü mağazalarında yer alan ve sayıları 800’e veren kitap seçenekleriyle kutluyor. Kipa, yıl boyu düzenlediği imza günleriyle de müşterilerinin kültürel alandaki ihtiyaçlarına cevap vermeyi sürdürüyor.

Perakende zinciri Kipa, sunduğu zengin ürün çeşitliliğiyle müşterilerinin her alandaki ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor. Her yıl imza günlerinden konserlere çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapan Kipa, mağazalarındaki kitap reyonlarıyla da edebiyata düşkün müşterilerini sevindiriyor.

Büyük ölçekli Kipa mağazalarında, yerli ve yabancı romanlardan farklı alanlardaki bestseller’lara yaklaşık 800 çeşit kitap bulunuyor. Yeni kitaplar da piyasaya çıktıkları ilk gün, diğer kitabevleriyle aynı anda Kipa mağazalarında yerini alıyor ve mağaza girişlerinde müşterilerin dikkatine sunuluyor.

Son ayların en çok satanları arasında yer alan yetişkinler için boyama kitapları ise müşterilerin kolayca ulaşabilmesi ve tüm çeşitleri bir arada görebilmesi için özel bir alanda sergileniyor ve indirimli fiyatlardan satılıyor. Farklı türlerden kitapları tek fiyatla sunan sepetler ile çocuklar için hikaye kitapları da Kipa müşterilerinin ilgisini çeken seçenekler arasında.

Kitap okumanın başlıca hobileri arasında yer aldığını ve Kipa mağazalarındaki kitap reyonlarıyla gurur duyduğunu belirten CEO Bill O’Neill, “Tüm müşterilerimizin Dünya Okuma Günü’nü kutluyorum. Mağazalarımızda yalnızca yerli yazarlar eserlerini değil, çok satan uluslararası eserleri de müşterilerimizle buluşturuyoruz. Ayrıca sık sık düzenlediğimiz imza günleriyle, müşterilerimize en sevdikleri yazarlarla bir araya gelme şansı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.