flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa'da 23 Nisan Coşkusu Tam Bir Hafta Sürecek

Kipa’da 23 Nisan coşkusu tam bir hafta sürecek!

 

Perakende zinciri Kipa, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yalnızca bir gün değil bir hafta boyunca devam edecek eğlenceli etkinliklerle ve minikleri sevindirecek yüzlerce sürpriz hediyeyle kutluyor.

Her yıl çocuklar ve aileleri için çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapan perakende zinciri Kipa, hazırladığı özel programla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir hafta boyunca sürecek dev bir şölene dönüştürüyor.

Bu kapsamdaki etkinliklerden ilki olan “Hayalini Çiz” temalı resim yarışmasına, Edirne’den Konya’ya yurt genelindeki 18 Kipa AVM’de yaklaşık 6.000 çocuk katıldı. Her yıl büyük ilgi çekerek geleneksel hale gelen resim yarışmasında çocuklar en çok seyahat ve doğayla içiçe bir yaşam hayal ederken, dereceye giren miniklere, çocuklara özel noktaların ziyaret edileceği bir İstanbul turu, onlarca ipad mini ve hediye çeklerinin de aralarında bulunduğu birbirinden özel hediyeler dağıtıldı.

Çocuklarının geleneksel oyunları unuttuklarından şikayet eden anne babalar ise 18 Nisan’da soluğu Kipa AVM’lerinde aldı. Kipa Aile Kulüpleri’nin Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu (ÇOSKK) işbirliğiyle 12 Aile Kulübünde düzenlenen  “ÇOSSK Geleneksel Çocuk Oyunları” gününe, Çocuk Esirgeme Kurumundan çocuklar da dahil olmak  üzere yaklaşık 1000  çocuk katıldı. Pek çok çocuk seksekten mendil kapmacaya geleneksel oyunlarla ilk kez bu etkinlik sayesinde tanışma imkanını yakaladı.

DEV PASTA EŞLİĞİNDE PALYAÇOLARLA EĞLENECEKLER

Bayram coşkusunun en yoğun yaşanacağı 23 Nisan’da ise Kipa mağazalarında ve AVM’lerinde çocukları sürpriz kutlamalar bekliyor.  100’er kişilik dev pastaların kesileceği,  miniklere içecekler eşliğinde servis edileceği 23 Nisan kutlaması adeta bir parti havasında geçecek. Kipa AVM’lerindeki ortak alanlarda palyaço gösterileri düzenlenecek, çocukların gönüllerince eğlenebilecekleri mini-diskolar organize edilecek. Çocuklar yüz boyama etkinlikleriyle neşeli dakikalar yaşarken, dağıtılacak balon ve bayraklarla eğlence doruğa çıkacak.

Balıkesir’den Mersin’e, İzmir’den Konya’ya Türkiye’nin 12 farklı noktasında topluma katkı sağlayan etkinlikler düzenleyen Kipa Aile Kulüpleri de 23 Nisan’ı dopdolu bir programla karşılıyor. Bu kapsamda 19-25 Nisan tarihleri arasında yaratıcı drama, kukla atölyeleri, mini defileler, resim atölyeleri ve yüz boyama etkinlikleri başta olmak üzere çok sayıda renkli etkinlik minikler ve aileleriyle buluşacak.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.