flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa’da 15 saniyede öde, çık

Kipa’da 15 saniyede öde, çık

Avantajlı alışverişin adresi Kipa, tam 44 mağazasında hizmet veren 143 self servis kasa ile müşterilerine zamandan da kazandırıyor. Beş ürünlük bir alışveriş 60 saniyede kasadan geçerken, ödeme işlemi ise sadece 15 saniye sürüyor.

Müşterileri için hayatı kolaylaştıran Kipa, alışveriş yaparken kasa sırası beklemek istemeyen misafirlerinin yüzünü güldürüyor. Kipa, Türkiye çapında 44 mağazasında 143 self servis kasayla hizmet veriyor. Self servis kasalarda sıra beklemeyen Kipa müşterileri, ürün barkodlarını kendileri okutup, ödemelerini yaparak kısa sürede alışverişlerini tamamlayabiliyor.

Kipa Operasyon Direktörü Fatih Aral, self servis kasalarla ilgili olarak, “Kipa olarak temel amacımız müşterilerimizin her gün mağazalarımızda daha iyi hizmet alarak ayrılması. Self servis kasalarımız da bu çalışmalarımızın bir parçası. Hizmeti hayata geçirdiğimiz 2012 yılından beri müşterilerimizin bu uygulamayı hızla benimsediğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Böylece hem uygun fiyatlarımızla müşterilerimizin yüzünü güldürüyor, hem de onlara zamandan kazandırıyoruz,” dedi.

Müşterilerin üçte biri kasiyersiz kasa kullanıyor  

Beş parça ürünle self servis kasalara gelen bir müşterinin, barkodları okutup poşetlere koyması ortalama 60 saniyesini alırken, ödeme işlemi ise sadece 15 saniye sürüyor.

Sadece 2015 yılında Kipa’nın self servis kasalarını 9 milyona yakın müşteri kullandı. 2016’da ise Kipa’nın Didim ve Urla İskele mağazaları en yüksek self servis kasa kullanan mağazalar oldu. 2015’te Kipa ziyaretçilerinin yüzde 31’i kasiyersiz kasaları tercih ederken bu yıl müşterilerin yüzde 29’u kasiyersiz kasalarda beklemeden ödeme yaptı.