flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa yeni yıla girerken şans dağıttı

Milli Piyango İdaresi’nin her sene gerçekleşen yılbaşı çekilişinde Kipa şans getirdi. Bu yıl Milli Piyango biletlerini Kipa mağazalarından alan kişilere, büyük ikramiyelerden  toplam 950.000 TL çıktı.

Perakende zinciri Kipa (Kitle Pazarlama A.Ş.), yeni yıla girerken müşterilerine şans getirdi. Her yıl gerçekleşen Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi için biletlerini Kipa mağazalarından satın alanlar, toplamda 950.000 TL’lik ikramiyenin sahibi oldu. Kipa mağazalarında satılan çeyrek bilete tam 500.000 TL isabet ederken, geri kalan 450.000 TL’lik rakam ise 11 farklı çeyrek bilet sahibini sevindirdi.

Kipa’nın şans getirdiği 2015’in ilk talihlileri, Kipa’dan aldıkları biletlerle 100’er bin TL ikramiye kazanan müşteriler oldu. Ayrıca Türkiye’nin farklı noktalarındaki Kipa mağazalarından alınan dört bilete 50’şer bin TL’lik ikramiye isabet ederken, çeyrek bilet satın alan beş numaralı çeyrek biletlere de 10’ar bin TL’lik ikramiye isabet etti.

 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.