flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa yaz boyunca da gençlerin ve çocukların yanında

Kipa yaz boyunca da gençlerin ve çocukların yanında

Gençlerin ve çocukların okul tatili sürerken, Kipa, yaz aylarında kendilerini geliştirmek isteyen gençlere kurslar sunuyor. Toplum Elçileri ise, yaz boyunca ihtiyaç içindeki gençlerin yardımına koşuyor.

Türkiye’nin önde gelen perakende zincirlerinden Kipa, Aile Kulüpleri aracılığıyla Ağustos ayı boyunca gençlere kendilerini geliştirme ve eğlenme fırsatı sunuyor. Kipa, yaz başından bu yana devam eden bu etkinliklerle Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce gence ulaşmayı hedefliyor.

Bu kapsamda Derince Kipa AVM, 25 Temmuz’da yazın en renkli etkinliklerinden birine ev sahipliği yaptı. Dünyanın en büyük gençlik organizasyonlarından AIESEC’in Kocaeli Üniversitesi’ndeki öğrencilerinin düzenledği AIESEC Kültürler Karnavalı’na 25 ülkeden 85 öğrenci katıldı. Etkinlik kapsamında gençler kendi kültürlerini tanıttıkları standlar kurdu, yöresel kıyafetleri ile dans ederek el sanatlarını sergiledi.

Konya Kipa Aile Kulübü ve Selçuklu Halk Eğitim Merkezi işbirliğiye 14 Ağustos’a kadar devam edecek olan Kipa Yaz Okulu’nda ise çocuklara ve gençlere İngilizce’den satranca, gitardan pilates’e tam 28 farklı kursa katılma imkanı sunuluyor.

Balıkesir Aile Kulübü de, 200 engelli öğrencinin eğitim gördüğü Yeni Gülen Yüzler Rehabilitasyon Merkezi’nde Toplum Elçileri’nin de katılımıyla 25 engelli gençle renkli kil hamuruna baskı çalışması gerçekleştirdi. Balıkesir’deki bir başka etkinlikse 20-25 yaş arası engelli öğrenciler ile düzenlenen Ebru Çalışması Atölye Etkinliği’ydi. Benzer şekilde Yalova Aile Kulübü’nde de Heykeltraş Çağrı Özbay’ın desteğiye engelli öğrencilere ve velilerine yönelik “Engel Tanımıyoruz” temalı Kil Atölye Etkinliği düzenlendi.

Yalova Aile Kulübü ve market çalışanları ise kentteki LÖSEV İyilik Tırı’na da stand desteği sundu. İyileşme sürecini tamamlayan çocuklar ve aileleri için uçurtma atölyesi düzenlendi; geleneksel çocuk oyunları ve palyaço eşliğinde yüz boyama etkinlikleri ile çocuklar keyifli vakit geçirdi.

Diğer yandan Kipa çalışanlarından oluşan Toplum Elçileri ise, Salihli’de bağ yaprağı toplamak üzere yola çıkan ancak geçirdikleri kaza sonucu yaşamını yitiren 15 işçinin çocuklarına Ramazan Bayramı’nda giysi yardımı yaptı. Ağustos ayında ise Konya Ermenek’te şehit olan 18 madencinin hatırasını yaşatmak amacıyla Gökçeler Beldesi’nde kurulacak sosyal tesise kitaplık bağışında bulunulacak.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 21 ilde 172 mağazası, 19 noktada 32 AVM’si ve 7 bini aşkın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.