flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa Yöresel Lezzetleri Tüketicileriyle Buluşturuyor

Kipa, yöresel lezzetleri tüketiciyle buluşturuyor

Kipa’nın gelenekselleşen Yöresel Lezzetler Festivali, Afyon’un sucuğundan Kıbrıs’ın hellim peynirine en sevilen yöresel lezzetleri indirimli fiyatlardan müşterilerle buluşturuyor

Kipa’nın artık geleneksel hale gelen Yöresel Lezzetler Festivali, 5-14 Haziran tarihleri arasında Çiğli, Gaziemir, Balçova, Bornova Forum, Manisa Magnesia, Çanakkale, Kurtköy, Halkalı ve Çorlu Kipa mağazalarında gerçekleştiriliyor.

Festival süresince Afyon’un sucuğundan Trabzon’un peynir çeşitlerine, Konya’nın kaşarından Kayseri’nin pastırmasına, Bursa’nın dönerinden Antakya’nın künefesine, Adana’nın şalgam suyundan Çeşme Alaçatı kurabiyelerine, Ödemiş’in yoğurdundan Kıbrıs’ın hellim peynirine kadar, Anadolu’nun pek çok farklı yöresinden gelen lezzetler Kipa müşterilerinin beğenisine sunuluyor. Tüm bu lezzetlerin indirimli fiyatlarla satışa sunulduğu festival, özel tadım akitiviteleri ve haftasonları düzenlenen halk dansları gösterileriyle de zenginleşiyor.

Kipa CEO’su Jeff Adams, Yöresel Lezzetler Festivali aracılığıyla hem Türkiye’nin lezzetlerini yaşatmayı hem de yerel markaların bilinirliğini arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

EGE VE TRAKYA’NIN MEŞHUR YOĞURTLARI, FESTİVAL SÜRESİNDE KİPA’DA

Festivale katılan firmalardan İzmir’in Ödemiş ilçesinde faaliyet gösteren Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, fidancılık ve zeytinyağı üretiminin ardından girdiği süt sektöründe de büyük başarı gösteriyor. İzmir’in en modern süt işleme tesislerinden birini kuran Kooperatif, Kipa Yöresel Lezzetler Festivali’ne ilk kez katılıyor. Firmanın aranan ürünlerinden biri haline gelen Bademli yoğurdu, festival süresince Kipa müşterilerine tanıtılacak. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bademli Kooperatifi yetkilisi Selçuk Bilgi, Kipa Yöresel Lezzetler Festivali’nin, ürünlerini pazarlama açısından kendileri için önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Lezzetiyle büyük beğeni gören ürünlerini Kipa müşterilerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Bilgi, Kipa ile işbirliği yapmaya devam etmeyi istediklerini de sözlerine ekledi.  

Kipa Yöresel Lezzetler Festivali’ne Trakya’dan katılan firmalardan biri olan Ars Süt Ürünleri, Silivri’nin meşhur lezzeti olan yoğurdu günümüze kadar taşımayı başardı. Üretim kapasitesini, kaliteden ödün vermeden günden güne arttıran Ars Süt Ürünleri, festival süresince, bakraçta satılan klasik yoğurdun yanı sıra, toprak çömlekte sunulan kıvamlı ve kalın kaymaklı yoğurdunu da Kipa müşterilerine tanıtacak. Ars Süt Ürünleri Satış Müdürü Özgür Bostancıoğlu, Kipa Yöresel Lezzetler Festivali ile ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi: “Yerel lezzetleri yaşatmaya yönelik bu festivalde yer almaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu sayede, Silivrimizin meşhur yoğurdunu ve markamızı çok daha fazla sayıda tüketiciye tanıtabiliyoruz.”     

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 21 ilde  172 mağazası, 19 noktada 32 AVM’si ve 7 bini aşkın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.