Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Kipa yöneticileri ve LÖSEV’li çocuklar, sağlıklı ve eğlenceli menüler hazırladı

Perakende zinciri Kipa, Çiğli Aile Kulübü’nde gerçekleştirilen bir etkinlikte çocuklara sağlıklı beslenmenin yöntemlerini anlattı. Etkinlikte Kipa İcra Kurulu üyeleri de çocuklarla birlikte yemek pişirdi.

22. yaşını kutlayan perakende zinciri Kipa, sağlıklı beslenme ve obeziteyle mücadele alanında yürüttüğü çalışmaları sürdürüyor. Lösemili Çocuklar Vakfı’nın (LÖSEV) destekleriyle tedavilerini tamamlayan çocuklar, gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürmeleri için gerekli bilgileri edinmek üzere Kipa’nın sağlıklı beslenme aktivitesine katıldı.

Çiğli Kipa Aile Kulübü’nde düzenlenen ve Kipa İcra Kurulu üyelerinden İş Geliştirme Direktörü Suat Demirel, Pazarlama Direktörü Ali Öztekin, Kurumsal İlişkiler Direktörü Nazlan Ertan’ın da katıldığı etkinlikte, önce çocuklara sağlıklı beslenme yöntemleri anlatıldı, ardından da bu yöntemlerin kullanılacağı yemek hazırlama aktivitesi düzenlendi. Çocuklar, besin değeri yüksek sebzeler, süt ürünleri, tahıllar ve meyveler ile ekmek pizzası, eğlenceli-muzip salatalar ve meyve şiş hazırladı. İlkokul çağı ve öncesindeki 10 çocuğun katıldığı etkinliğin sonunda, çocuklar hazırladıkları yemekleri, Kipa’nın icra kurulu üyeleri ile birlikte tattılar.

Sağlıklı beslenme ve obezite ile mücadeleyi kurumsal sorumluluk alanındaki öncelikleri arasına alan Kipa’nın TEGV işbirliğiyle başlattığı "İyi Yaşam Eğitimi" Projesi de devam ediyor. Kipa'nın özmarkalı ürünleriyle de destek verdiği bu proje ile 160 bin çocuğa sağlıklı beslenme, kişisel gelişim, fiziksel egzersiz ve spor eğitimi veriliyor, beslenme bozukluğuna karşı mücadele ediliyor.

 

 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.