flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa ve TEGV’den 100 bin çocuğa “İyi Yaşam” rehberliği

Kipa ve TEGV’den 100 bin çocuğa “İyi Yaşam” rehberliği

 

Perakende sektörünün öncü markası Kipa ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) çocuklar için el ele verdi. 2013'ten bu yana Kipa ve TEGV işbirliğiyle uygulanan “İyi Yaşam Eğitim Programı” sayesinde 100 binden fazla çocuk kendilerini ve keşfetmeyi ve ifade etmeyi eğlenerek öğrendi.

 

 

Kipa ve TEGV işbirliğiyle yürütülen “İyi Yaşam Eğitimi Programı” üçüncü yılını tamamladı. Çocukların fiziksel, duygusal, sosyal ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlayarak kendi potansiyellerini gerçekleştirmelerine destek olmayı hedefleyen İyi Yaşam Eğitim Programı, üç yılda 106 bin çocuğa ulaştı. 

 

Programın başarısı “İyi Yaşam Şenliği” ile kutlandı

 

Programın yakaladığı büyük başarı İzmir’de düzenlenen “İyi Yaşam Şenliği” ile kutlandı. TEGV İzmir Çiğli Eğitim Parkı'nda düzenlenen şenliğe proje ortakları Kipa ve TEGV yetkililerinin yanı sıra programı alan 500’den fazla çocuk katıldı. Çocuklar, “iyi yaşam” temasına uygun olarak hazırlanan oyun ve etkinlikler ile doyasıya eğlendi.

 

TEGV gönüllülerinin de eşlik ettiği stantlarda çocuklar kendilerine mutfak önlüğü tasarlarken mutfak atölyesinde sağlıklı beslenmeyi öğrendi. Top oyunlarıyla parkurda yarışan çocuklar, çeşitli müzik aletleri çalmayı, resim yapmayı, fotoğraf çekmeyi, koleksiyonculuğu, ahşap boyama gibi hobileri, bu alanın uzmanlarıyla uyguladı.  

 

“En iyi yatırım çocuğa verilen eğitim”

 

İyi Yaşam Şenliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Nil Timur şunları söyledi:

 

“Kipa olarak çocuklara verilen doğru eğitimin geleceğimize yapılan en büyük yatırım olduğuna inanıyoruz. Paydaşı olmaktan gurur duyduğumuz İyi Yaşam Programı da Kipa’nın sosyal sorumluluk öncelikleriyle örtüşen çok başarılı bir proje. TEGV ile çıktığımız bu yolda 100 binden fazla çocuğa ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyor ve bu tür projelerin çoğalmasını diliyoruz.”  

 

İyi Yaşam Programının amacına ulaştığını ve program sonunda düzenlenen şenliklerin geleneksel hale geldiğini söyleyen TEGV Genel Müdürü Mete Meleksoy şöyle konuştu:

 

“Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz İyi Yaşam Şenliği, çocuklarımızın yaşamlarını güzelleştirmek üzere aktivitelerle bezenen geniş katılımlı bir kutlama aktivitesi. TEGV ile Kipa, gönüllülerimiz sayesinde çocuklarımıza sevgiyle yaklaşarak, onların kendi güçlerini keşfetme yolculuğunda yeni bir bakış açısı yaratıyor. TEGV’de çocuklarımız özgür bir ortamda en gelişmiş ülkelerdeki eğitim anlayışıyla tanışırken İyi Yaşam sayesinde fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine de destek alıyorlar. Daha aydınlık bir Türkiye için çocuklarımızı bilgiyle ve güzellikle donatmaya devam edeceğiz. Bu uzun yolda bizimle birlikte yürüyen Kipa’ya teşekkürlerimizi sunuyorum.”   

Program, kendilerini keşif yolculuğunda çocuklara rehber oluyor

 

Kipa ve TEGV işbirliği ile 2013-2016 yılları arasında sürdürülen “İyi Yaşam Programı” çocuklara kendilerini keşfetme ve gerçekleştirme yolculuklarında yardımcı olmayı; onlara hissettikleri ve düşündüklerinin farkına varmaları için fırsatlar sunmayı; fiziksel, duygusal, sosyal ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlayarak çocukların kendi potansiyellerini gerçekleştirmeleri amacıyla iyi olma hallerine katkıda bulunmayı hedefliyor. Bu hedefle yola çıkan program sayesinde üç yılda 106.058 çocuk İyi Yaşam Eğitim Programını tamamladı.

 

 

 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 20 ilde 168 mağazası, 21  noktada 31 AVM’si ve 6.000’e yakın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında: 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 31 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 38 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (Gezici Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza eğitim desteği hizmeti sürdürüyor. Kuruluşundan bu yana 2 buçuk milyona yakın çocuğumuza verdiği eğitim desteğini on binlerce gönüllüsü ile gerçekleştiriyor. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesini imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.