flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa ve TEGV’den çocuklara sinema keyfi!

Kipa ve TEGV’den çocuklara sinema keyfi!

Çiğli Kipa AVM sineması kapılarını Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın desteklediği öğrenciler için açtı. TEGV öğrencilerine özel olarak düzenlenen organizasyonla çocuklar sinemayla tanışma fırsatı yakaladı, Troller filmini izleyerek keyifli anlar yaşadı.

Sosyal sorumluluk projeleriyle topluma örnek olan Kipa, Çiğli AVM’de özel bir sinema organizasyonu düzenledi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı öğrencileri, Kipa Çiğli AVM’nin misafiri oldu. 106 kişilik öğrenci grubu, Çiğli AVM sinemasında son dönemin en sevilen filmlerinden “Troller”i izledi. Patlamış mısır, gofret ve meyve suyuyla sinema keyfini tamamlayan çocuklar, eğlenceli bir pazar günü geçirme şansı yakaladı.

“Kipa sadece bir perakende devi değil”

Kipa Kurumsal İlişkiler Müdürü Nil Timur, “Kipa sadece bir perakende zinciri değil. Sosyal sorumluluk projelerimizle de topluma olan görevimizi yerine getiriyoruz. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’yla birlikte çocukların yüzünü güldürmeye çalıştık. TEGV’in ‘Bir çocuk değişir, Türkiye değişir’ sloganı çok anlamlı. Kipa olarak biz çocuklarımızın bir gününü değiştirmek; en azından bir günlüğüne onları mutlu etmek istedik” dedi.

Kipa’ya desteklerinden dolayı teşekkür eden TEGV Eğitim Parkı Yöneticisi Serap Oral şöyle konuştu: “Çocuklarımız unutulmaz bir gün yaşadı, bazı öğrencilerimiz ilk kez sinemayla tanıştı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı kuruluşundan bu yana 2 buçuk milyon çocuğa ulaştı. Etkinliklerimizin çocuklara ulaşmasını sağlayan en büyük gücümüz gönüllülerimiz ve bağışçılarımızdan geliyor… Bu uzun yolculuğumuzda bize destek olan Kipa’ya çok teşekkür ediyoruz”