flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa ve TEGV, 60.000 Çocuğa "İyi Yaşam" Eğitimi Sundu

Kipa ve TEGV, 60.000 çocuğa 'İyi Yaşam' eğitimi sundu

Çocuklara ve gençlere yönelik sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken Kipa, TEGV işbirliğiyle yürüttüğü İyi Yaşam Eğitimi Programı ile 3 yılda 60.000 çocuğa ulaştı.

Perakende zinciri Kipa'nın Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı  (TEGV) işbirliği ile gerçekleştirdiği 'İyi Yaşam Programı',  60.000 çocuğu eğiterek ulaşılması güç bir başarıya imza attı. Program içeriğinde yer alan bireysel farkındalık, kişisel yönetim, sağlıklı beslenme ve fiziksel hareket çalışmaları ile Türkiye'nin geleceğine yön verecek çocukların hayatları boyunca faydalanacakları iyi yaşam becerilerini edinmesi sağlandı.

1'nci ve 8'inci sınıf arasındaki öğrencilerin katıldığı 'İyi Yaşam Programı' kapsamında, çocuklara dört farklı eğitim modülü, eğlenceli etkinliklerle bir arada sunuldu. Programa, TEGV'in ülke genelindeki Eğitim Parkları, yerleşik Öğrenim Birimleri, Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimleri ve işbirliği yapılan okullar ev sahipliği yaptı.

Program ve etkinliklerinde öğrencileri eğitme görevini ise sağlık ve beslenme alanlarında uzman eğitimciler, TEGV Öğrenme Tasarımı uzmanları ve yine proje kapsamında eğitim alan yaklaşık 3.000 TEGV gönüllüsü üstlendi. Projenin sponsorluğunu üstlenen Kipa'nın müşterileri de, süreç içerisinde aldıkları her Kipa markalı ürün ile bu anlamlı projeye destek oldu.

İZMİR'DE İYİ YAŞAM FESTİVALİ

Kipa CEO'su Jeff Adams, 500 çocuğun katılımıyla 29 Mayıs'ta projenin sonuçlarının açıklandığı İyi Yaşam Yaz Festivali'nde, "Kipa olarak bu projeyle hem sağlıklı yaşamı destekleyerek obeziteyle savaştık, hem de gençlere fırsatlar yarattık.  TEGV ile birlikte çocukların ve gençlerin sağlıklı beslenme tercihleri yapmalarına, fiziksel aktivite ve egzersiz konusunda yaşam boyu sürecek alışkanlıklar edinmelerine yardımcı olduk. Kipa markalı ürünlerimizin satışıyla desteklediğimiz bu projenin sonuçlarından mutluluk duyuyoruz," dedi.

TEGV Genel Müdürü Mete Meleksoy ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "TEGV olarak çocuklarımıza mutlu bir çocukluk sağlamak ve onları geleceğe hazırlamak için çalışıyoruz. Eğitim çabalarımızın amacı, tüm çocuklarımıza modern eğitimin gereklerine uygun çok yönlü programlar sunmak ve bilinçli ve yaşam becerileri kazanmış bireyler olmalarına yardımcı olacak şekilde devlet tarafından sunulan temel eğitime katkıda bulunmak. Eğitim programlarımız uzman eğtimciler tarafından çocuklara yönelik hazırlanıyor ve onlara oynayarak, deneyerek, uygulayarak, sorgulayarak ve eğlenerek öğrenme fırsatı sunuyor. Ülkemizde çok az sayıda şirket bu tür projelere bağışta bulunuyor. Bu anlamda Kipa’ya verdiği destek nedeniyle bir kez daha teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz. 'İyi Yaşam Projesi', daha sağlıklı ve bilinçli nesiller yetiştirmemize yardımcı olacak."

 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 21 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 32 AVM’si ve yaklaşık 9 bini çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.