flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa ve Leo’lardan ihtiyaç sahiplerine yardım eli

Kipa ve Leo’lardan ihtiyaç sahiplerine yardım eli

Kipa ve Leo Kulüpleri, 9-10 Nisan’da yapacakları “Leo Market’’ projesi ile 24.000 kişiye 6000 erzak kolisi ulaştıracak. Yardım projesi kapsamında isteyen Kipa müşterileri Kipa’nın Çiğli, Forum Bornova, Çanakkale ve Bursa Korupark AVM hipermarketlerinden yapacakları alışverişleri mağaza dışındaki danışma masalarına bırakabilecek. Leo Kulüpleri ise bu kolileri muhtarlıklar aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Perakende sektörünün öncü markalarından Kipa, sosyal sorumluluk alanında yaptığı projelere bir yenisini daha ekliyor. Lions Kulüplerinin gençlik yapılanması olan Leo Kulüpleri işbirliği ile gerçekleştirilecek proje kapsamında 24.000 ihtiyaç sahibine ulaşılacak.

9-10 Nisan tarihlerinde, isteyen Kipa müşterileri, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere Çiğli, Forum Bornova, Çanakkale ve Bursa Korupark AVM hipermarketlerinden yapacakları erzak alışverişlerini marketlerin önünde kurulacak LEO Kulüp masalarına bırakabilecek. Leo’lar ise bu kolileri ilgili muhtarlıklar aracılığı ile sahiplerine ulaştıracak. İçeriği önceden belirlenen erzak listesinde makarna, çay, bakliyat ve yağ gibi temel ihtiyaç maddelerinden oluşan 15 ürün bulunuyor.

Projenin duyurusu Lions Kulüplerinin kendi iletişim ağı üzerinden ve Leo Market TURKEY hesaplarıyla sosyal medya üzerinden yapılacak. Kipa ve Leo’lar ihtiyaç sahiplerine yardım etmek isteyen herkesi bu haftasonu Kipa’nın Forum Bornova, Çiğli, Çanakkale ve Bursa Korupark AVM mağazalarına bekliyor.

Projenin tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=KAKdtcl_p1A&authuser=0

Leo Market TURKEY Sosyal Medya Hesapları @leomarketturkey

facebook.com/leomarketturkey

twitter.com/leomarketturkey

instagram.com/leomarketturkey

Kipa Hakkında:

 Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 20 ilde 169 mağazası, 21  noktada 31 AVM’si ve 6.000’e yakın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.