flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa Toplum Elçileri İzmir'de bir araya geldi

                 Kipa Toplum Elçileri İzmir'de bir araya geldi
Türkiye'nin farklı şehirlerinde yürüttükleri projelerle gençlere destek olan Kipa Toplum Elçileri, geleneksel yıllık toplantılarını bu yıl da İzmir'de gerçekleştirdi. Toplantıda hem elde edilen başarı kutlandı, hem de gelecekte atılacak adımlar planlandı, fikirler paylaşıldı.
Sahip olduğu imkanları topluma fayda sağlamak için kullanan perakende zinciri Kipa, yerel topluluklara özellikle de gençlere katkıda bulunan "Toplum Elçileri" projesinin geleneksel yıllık toplantısını 16 Mayıs Cuma günü Çiğli Kipa Aile Kulübü'nde gerçekleştirdi.
Açılış konuşmasını Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Nazlan Ertan'ın yaptığı toplantıda, farklı şehirlerde görev yapan 40 Toplum Elçisi'ne Kipa'nın kurumsal sorumluluk projelerinde 2013 yılında sağlanan başarılar ve 2014 yılına yönelik planlar detaylı bir şekilde anlatıldı. 
Üç yıl içerisinde 1.5 milyon gence ulaşmayı hedefleyen "Gençler için Fırsatlar Yaratırız" projesi kapsamında faaliyet gösteren Toplum Elçileri, toplantıda gelecekte hangi aktivitelerin düzenlenebileceğine dair önerileri dinleyerek birbirleriyle görüş paylaşımında da bulundu.
Kipa'nın ortak çalışmalar yürüttüğü Ege Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nden Fahriye Gönen de konuk konuşmacı olarak toplantıda yer aldı. Gönen'in bir sivil toplum kuruluşunun gözünden sosyal sorumluluk projelerinin önemini anlattığı konuşması, katılımcılar tarafından ilgiyle dinlendi. Toplantı, 2013 yılında 160.000 çocuk ve gence ulaşmayı başaran Kipa Toplum Elçileri'nin bu önemli başarısının kutlanması ile son buldu.
Kipa Toplum Elçileri, sivil toplum kuruluşlarıyla el ele yürütülen çalışmalarda, mesailerinin bir bölümünü topluma ve gençlere yarar sağlamak adına harcıyor. Gönüllü Kipa çalışanlarından oluşan Toplum Elçileri, bulundukları bölgelerde okul yenilemeden bağış toplamaya kadar çok sayıda farklı proje gerçekleştiriyor.