flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa Sayesinde Gençler Geleceğe Güvenle Bakıyor

                   Kipa sayesinde gençler geleceğe güvenle bakıyor


Kipa, 11 farklı eğitime destek projesini bir araya getiren “Gençler için Fırsatlar” programıyla Türkiye’nin geleceğine yatırım yapıyor. Beklentileri aşarak şimdiden 720.000 gence ulaşan program, sunduğu eğitim ve istihdam olanaklarıyla sektörde fark yaratıyor. 
Sosyal sorumluluk alanındaki çalışmaları ile sektöründe öncü rol üstlenen Kipa, gençleri geleceğe hazırlamaya devam ediyor. 11 farklı eğitime destek projesini tek bir şemsiye altında toplayan “Gençler için Fırsatlar” programıyla Mart 2014’e kadar yarım milyon gence ulaşmayı hedefleyen Kipa, henüz bu süre dolmadan Ocak ayı sonunda 720.000 gence ulaşmayı başardı.  
Kipa’nın bu kapsamda yürüttüğü projeler arasında; firma yöneticilerini öğrencilerle bir araya getiren “Direktörler Kampüste Projesi”, bugüne dek 81.000 kişiye ücretsiz kurs, seminer ve etkinlikler sunan “Aile Kulüpleri” ve 50.000’den fazla kişinin katıldığı “AVM Aktiviteleri” başta olmak üzere pek çok dikkat çekici çalışma yer alıyor.  
Büyük ilgi gören ve şimdiden yaklaşık 115.000 gence ulaşan “Toplum Elçileri Projesi” kapsamında ise şirket genelinde görev yapan 75 Toplum Elçisi, her hafta iş saatlerinin bir bölümünü gönüllü aktivitelere ayırarak sivil toplum örgütleriyle ilişki kuruyor, bağış topluyor, çoğunluğu eğitim odaklı olmak üzere gönüllü çalışmalara katılıyor.   

“GENÇLER İÇİN FIRSAT YARATMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”
Türkiye’nin genç ve dinamik bir nüfusa sahip olduğunu belirterek, gençler arasında işsizlik oranlarının yüksek olduğunu vurgulayan Kipa CEO’su Jeff Adams, geniş kapsamlı “Gençler için Fırsatlar” programı aracılığıyla bu oranı azaltmayı hedeflediklerini dile getirdi. Adams, “Kısa sürede 623 bin gence ulaşmayı başardık. Bu gerçekten gurur verici bir rakam. İşsizlik oranınıazaltmak için gençlere iyi bir eğitim vermek, onları yeteneklerini geliştirmeleri ve karşılarına çıkan fırsatlarla ilgili bilgilendirmek gerekiyor. Kipa, büyük bir işveren olarak gençlere iş fırsatları yaratıyor. Ancak birlikte çalışma imkanı bulamadığımız diğer gençlere de ulaşmak, onlara destek olmak istiyoruz. Sunduğumuz program, başarılı bir kariyere başlamaları için gençlere ilham veriyor, onlar geleceğe güvenle bakabilmeleri için gerekli donanımı ve imkanları kazanma imkanı sağlıyor. Bu nedenle önümüzdeki yıllarda ulaştığımız gençlerin sayısını daha da arttırmayı hedefliyoruz,” şeklinde konuştu.
Kipa, gençlerin potansiyellerinin farkına varmalarını ve daha iyi bir temel eğitim almalarını
hedefleyen bu “Gençler için Fırsatlar” programına ek olarak “Yeni Mezun Programı”nı ve
Ekonomi Üniversitesi ile birlikte yürütülen “Perakende Programı”nı da uygulamaya devam
ediyor.