flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa okullara destek olmayı sürdürüyor

Sahip olduğu imkanları topluma fayda sağlamak için kullanan perakende zinciri Kipa, yeni eğitim-öğretim yılında da çocukların ve gençlerin gelişimine destek olmaya devam ediyor. 
Kipa’nın gönüllü “Toplum Elçileri”nin bu kapsamda yardım elini uzattığı okullardan biri de, İzmir’in Çiğli ilçesindeki Kaklıç İlköğretim Okulu’ydu. Temmuz ve Ağustos aylarında 40 kişilik bir ekiple okulun tüm iç duvarlarını, sınıflarını ve koridorlarını boyayan Toplum Elçileri okulu yeni eğitim öğretim yılına hazırladı, bu sayede Kipa’nın “Gençler İçin Fırsatlar Yaratırız” amacına da hizmet etti.
Kaklıç İlköğretim Okulu’ndaki eğitim yılı açılış törenine katılan Kipa Yönetim Kurulu Üyesi Suat Demirel, “Gönüllü çalışanlarımızdan oluşan Toplum Elçilerimiz, yaşadığımız toplumda ihtiyaç sahibi olan topluluklara destek olma hedefi ile öncelikle ilk,orta ve lise olmak üzere okullar ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışıyor. Kendilerine bir duyarlı adım daha attıkları için çok teşekkür ederim. Onların çabaları aracılığıyla değerli öğrencilerimiz daha sağlıklı bir ortamda eğitim hayatlarını sürdürecek” şeklinde konuştu.