flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa minikleri bilimin eğlenceli dünyasıyla buluşturuyor

Türkiye’nin en büyük ikinci bilim müzesi, Çiğli ve Balçova Kipa AVM’lerde çocuklarla buluşuyor. Etkinliğe katılan çocuklar, “Minik Bilim İnsanı” sertifikası almaya hak kazanıyor.

Perakende zinciri Kipa, İzmirli minikleri hem eğitici hem de eğlenceli bir etkinlikte ağırlıyor. İzmir’in tek, Türkiye’nin ise en büyük ikinci bilim müzesi olan Karşıyaka Belediyesi Bahçeşehir Bilim Müzesi’nde sergilenen en dikkat çekici modüller, Çiğli ve Balçova Kipa AVM’lerde miniklerle buluşuyor.

SERTİFİKA ALACAKLAR

"Bilimin Sihirli Dünyası Kipa AVM'de" adlı etkinlikte, çocuklara interaktif modüller ile bilimsel kuram ve kanunları deneyerek öğrenme ve tarihe damga vurmuş bilim insanlarını yakından tanıma imkanı sunuluyor. 6 - 12 yaş grubundaki çocukların katılabileceği ücretsiz etkinliğin sonunda, çocuklara "Minik Bilim İnsanı" sertifikaları hediye ediliyor.

24 - 31 Ocak tarihleri arasında Kipa Çiğli AVM'de, 1 - 8 Şubat tarihleri arasındaysa Kipa Balçova AVM'de gerçektirilecek etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için: 0553 011 87 94

 

 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.