flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa Minik Ressamların Hayallerini Gerçekleştiriyor

Kipa minik ressamların hayallerini gerçekleştiriyor

Perakende zinciri Kipa’nın düzenlediği resim yarışmasında 4.700’ün üzerinde çocuk hayallerini çizdi, dereceye girenler birbirinden özel hediyelere kavuştu

Çocukların ve ailelerin alışveriş merkezlerinde hep birlikte keyifli vakit geçirmeleri için çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Kipa’nın minik dostları için düzenlediği resim yarışması sonuçlandı.

Yarışma kapsamında 4.700’ü aşkın çocuk 18-19 Nisan tarihlerinde Kipa’nın yurt genelindeki 20 AVM’sinde bir araya geldi. “Hayalini Çiz” temasıyla 5-8 ve 9-12 yaş kategorilerinde düzenlenen yarışmada kendi yaş grupları içerisinde birinciliğe layık görülen çocuklara iletişim çağını yakından takip etmelerine imkan sağlayacak iPad mini tabletler hediye edildi. İkinci sırada yer alan çocuklara 400’er, üçüncülere ise 200’er TL’lik hediye çekleri takdim edildi. 

UNUTULMAZ BİR İSTANBUL TURU YAPACAKLAR

Jürisi sanat eğitimi alanında üstlendikleri görevlerin yanı sıra kişisel sergileri ile dikkat çeken Lale Temelkuran ve Fidangül’ün de aralarında bulunduğu değerli isimlerden oluşan yarışmanın ödül töreni, geçtiğimiz haftasonu Balçova Kipa AVM’de gerçekleştirildi. Toplamda 42 çocuk ödül alırken, Salihli ve Silivri’den çıkan ülke birincileri aileleriyle birlikte keyifli ve eğitici bir İstanbul turuna katılmaya hak kazandı. Minikler ve aileleri, tüm masrafları Kipa tarafından karşılanacak olan tur kapsamında Rahmi. M. Koç Müzesi, İstanbul Akvaryum, Oyuncak Müzesi, Miniatürk, Temapark gibi özel yerleri ziyaret ederek, yaz tatillerini unutulmaz hale getirme imkanını yakalayacak.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 21 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 32 AVM’si ve yaklaşık 9 bini çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.