flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa minik ressamları Disneyland seyahati ile ödüllendirdi

            Kipa minik ressamları Disneyland seyahati ile ödüllendirdi
Kipa’nın bu yıl “Ailemle En Mutlu Günüm” temasıyla düzenlediği geleneksel 
resim yarışmasında dereceye giren çocuklar, başta Disneyland Paris seyahati 
olmak üzere hayallerini gerçeğe dönüştürecek hediyelere kavuştu.

Çocukların ve ailelerin alışveriş merkezlerinde hep birlikte keyifli vakit geçirmeleri için çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Kipa’nın minik dostları için düzenlediği “Ailemle En Mutlu Günüm” konulu resim yarışması sonuçlandı. 
Yurt genelindeki 20 Kipa alışveriş merkezinde düzenlenen yarışmaya farklı şehirlerden 5630 çocuk katıldı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve büyük ilgi göre yarışmaya en çok katılım Balçova Kipa AVM’de 504 kişiyle gerçekleşirken, Balçova’yı 422 kişiyle Çiğli ve 286 kişiyle Yalova takip etti.
Kendi yaş gruplarında ülke birincisi seçilen çocukların ödülleriyse, 31 Mayıs Cumartesi günü Balçova Kipa AVM’de düzenlenen bir törenle takdim edildi.

5-8 yaş kategorisinde ülke birincisi seçilen Kocaeli Derince’den Can Turan, 9-12 yaş kategorisinde birinciliği paylaşan Adapazarı’ndan Berre Sude Hücüptan ve Lüleburgaz’dan Selin Güner, ailelerinden iki kişiyle birlikte 3 gece 4 günlük bir Disneyland Paris seyahati yapmaya hak kazandı.

Yarışmaya katıldıkları AVM’lerde, kendi yaş grupları içerisinde birinciliğe layık görülen çocuklara iletişim çağını yakından takip etmelerine imkan sağlayacak iPad mini tabletler hediye edilirken, ikinci sırada yer alan çocuklara 400’er, üçüncülere ise 200’er TL’lik hediye kartları takdim edildi. 

Yetenekli miniklere ödüllerini dağıtan Kipa AVM Direktörü Gökçe Orhan, törende tüm katılımcıları tebrik etti ve şöyle konuştu: “Kipa olarak AVM’lerimizde ailelerin birlikte güzel vakit geçirebileceği; alışveriş, eğlencenin yanı sıra sanat ve kültür alanında da etkin olabilecekleri yaşam merkezleri yaratmayı hedefliyoruz. Resim yarışmamız gibi sanatsal etkinlikleri değişik ölçeklerde ve çeşitlerde sürekli olarak sunuyor, bu gibi etkinlikleri gündelik 
yaşamın bir parçası haline getiriyoruz. Böylece müşterilerimizin günlük veya haftalık zorunlu alışverişlerini yaparken, sanata, kültüre ve eğlenceye ulaşabilmelerini sağlıyoruz.”