flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa marka ürünler kaliteyi uygun fiyatlarla sunuyor

Perakende zinciri Kipa, 2200 çeşit öz markalı ürünüyle müşterilerini kaliteli ve hesaplı alternatiflerle buluşturuyor.

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, gıda ürünlerinden ev temizlik ürünlerine çeşit sayısı 2200’e ulaşan öz markalı ürünleriyle müşterilerine kaliteli ve hesaplı alternatifler sunuyor. Sektör lideri markalarla eş kalitede olan Kipa markalı ürünler, bu markalara kıyasla çok daha uygun fiyatlarla piyasaya sürülüyor. Kipa müşterileri, bu sayede kaliteli ürünlere sahip olurken aile bütçelerine de katkıda bulunma imkanını yakalıyor.

Kipa markalı gıda ürünleri arasında, yağ ve tuz oranları azaltılmış light kategorisindeki ürünler önemli bir yer tutuyor. Öz markalı ürünler, çeşitli katkı maddelerinden arındırılmış olmaları nedeniyle de müşterilerin sağlıklı beslenmesine destek oluyor. Kipa markalı ürünler gıda güvenliği açısından da üstün standartlara sahip. Türk Gıda Kodeksi ile ilgili mevzuatların öngördüğü  7000 parametrede  akredite laboratuvarlarca analizleri yapılan ürünlerde, Kipa’nın politikası gereği GDO ihtiva eden hammaddeler kullanılmıyor. Kipa ürünlerini üreten tedarikçiler, uluslararası kriterlerde hazırlanmış dünyanın en zorlu standartlarından birisi olan Tesco standardı ile   denetlenerek onaylanıyor.

YEREL LEZZETLER ÖN PLANDA

Öz markalı ürünler arasında geleneksel değerlerin korunmasına katkı sağlayan, yerel ve sağlıklı lezzetler de ön planda. Sevilen yerel lezzetleri en kaliteli üreticilerle işbirliği yaparak müşterilere sunan Kipa’nın son dönemde en çok dikkat çeken ürünlerinden biriyse, geleneksel yöntemlerle 11 litre sütten üretilen Kipa Mandıra kaşarı. Kipa Mandıra Lezzeti Yoğurt, Kipa Mısır, Kipa Su ve Kipa Enerji İçeceği de çok tercih edilen ürünler arasında.

Kipa’nın öz marka stratejisinde yenilikçilik büyük önem taşıyor. Kipa, ürünlerin yer aldığı her kategoride, müşterilerine yenilikçi ürünler sunmayı hedefliyor ve bu doğrultuda çalışmaya devam ediyor. Örneğin öz marka ürünler arasında bir ilk olan beyaz sabun kokulu yüzey temizleyici, müşterilerin büyük beğenisini kazanıyor.

HER ÜRÜNDE TEGV’E DESTEK

Diğer yandan Kipa müşterileri, aldıkları her öz marka ürünle Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) bağış yapıyor. TEGV işbirliğiyle yürütülen ve üç yılda 160.000 çocuğa ulaşmayı hedefleyen “İyi Yaşam” Programı’yla ilköğretim çağındaki çocuklara, öğrenmeye en açık oldukları bu yaşlarda sağlıklı beslenme ve aktif yaşam alışkanlıkları kazandırmayı hedefleniyor. Kipa öz markalı ürünlerinin satışı ile de projeye destek veriyor.

 

 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.