flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa Kadınlarından mesaj var: #özeldeğileşit

Kipa Kadınlarından mesaj var:

#özeldeğileşit

Kipa’nın kadın çalışanları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için  #özeldeğileşit olma taleplerini kendi hazırladıkları bir video ile sosyal medyadan duyurdu.

Türkiye’nin önde gelen perakende zincirlerinden Kipa, Dünya Kadınlar Günü için anlamlı bir projeye imza attı.  Kipa mağazalarında, Dağıtım Merkezi’nde ve Genel Merkez’de Kipa’nın kadın çalışanları bir video hazırlayarak, kadınlar için “özel değil eşit” olma çağrısı yaptı. Mesajda, Mersin’den Silivri’ye, Ankara’dan Çanakkale’ye kadar toplam 20 ilden 800 Kipa kadını, cinsiyet ayrımı olmaksızın eşit haklara sahip olma talebini dile getirdi.

Video, 7 Mart Pazartesi gününden itibaren  Kipa’nın tüm sosyal medya mecralarında #özeldeğileşit hashtagi ile yayınlandı. Sosyal medyada başta kadınlar olmak üzere büyük beğeni alan video kısa sürede yüksek izlenme sayısına ulaştı. 

Kipa CEO’su Bill O’Neill, Kipa’nın başarısında kadınların rolüne dikkat çekerek, şunları söyledi: “8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm dünyada kadınların toplumda eşit haklara sahip olma mücadelesini simgeleyen çok özel bir gün. Yüzlerce kadın çalışanımız tarafından hazırlanan bu video Kipa kadınlarının taleplerini dile getirme konusunda bir adım öne çıkma cesaretini ortaya koyuyor. Kipa olarak tüm kadınların kadınlar gününü kutluyoruz.”

#özeldeğileşit videosunu izlemek için:

Facebook – Kipa

https://www.facebook.com/kipa

 

Twitter – kipatr

https://twitter.com/kipatr

 

Instagram – kipatr

https://www.instagram.com/kipatr/

 

Youtube – Kipa Türkiye

https://www.youtube.com/user/kipaturkiye

 

Kipa Hakkında:

 

 

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 20 ilde 169 mağazası, 21  noktada 31 AVM’si ve 6.000’e yakın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.