flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa İzmirli öğrencileri “Bilim Otobüsü”yle buluşturuyor

Türkiye genelinde 15 kenti dolaşacak olan Bilim Otobüsü “Mobilim”, Balçova Kipa AVM’de İzmirli öğrencileri ağırlayacak.

Perakende zinciri Kipa, minikleri ve gençleri bilim dünyasıyla buluşturacak eğitici bir etkinliğe imza atıyor. 2014 Türk-Alman Araştırma, Eğitim ve İnovasyon Yılı çerçevesinde Almanya Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı ve Almanya Dışişleri Bakanlığı kaynaklarıyla finanse edilen Bilim Otobüsü “Mobilim”, 6 Aralık Cumartesi günü Balçova Kipa AVM açık otoparkında olacak.

Türkiye genelinde 15 kenti dolaşacak olan “Mobilim”, İzmirli öğrencilere gündelik hayatta karşılaştıkları olayların bilimsel deneyler ve eğlenceli şovlar eşliğinde anlatacak. Bilimin hayatın ayrılmaz bir parçası olduğunu göstermeyi ve öğrencilerin bilim ile araştırmaya yönelik ilgilerini artırmayı hedefleyen etkinlik, iki farklı aşamada gerçekleşecek. Otobüs içindeki atölyeler 14.00 – 14.30, 15.00 – 15.30, 16.00 – 16.30 saatlerinde, AVM’nin yemek katındaki gösteri ise 14.00 – 15.00 arasında düzenlenecek.

 

 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.