flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa, İzmir’in en çok Engelli İstihdamı Yaratan Şirketi

Kipa, İzmir ve Ege Bölgesi’nde en fazla engelli çalışan istihdam eden şirket seçildi.

Kipa (Kitle Pazarlama A.Ş.), 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, çalışma hayatında da “engelleri kaldırma” hedefini, bu yıl 3.’sü gerçekleşen İzmir İstihdam Zirvesi’nde “En Çok Engelli İstihdamı Yaratan Şirket” ödülü ile taçlandırdı.

Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR)  tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen İzmir İstihdam Zirvesi’nde “En Çok Engelli İstihdamı Yaratan Şirket”, “En Çok Kadın İstihdamı Yaratan Şirket” ve “En Çok İstihdam Yaratan Şirket” dallarında ödül aldı.

Yalnızca İzmir’de 2827 kişiye istihdam sağlayan Kipa ailesinde 57 engelli çalışan görev yapıyor. Kipa İnsan Kaynakları Direktörü Remzi Kıraç, Kipa’nın sadece iyi bir alışveriş ortamı değil, iyi bir çalışma ortamı da sunmayı hedeflediğinin altını çizdi.

Kıraç, “Engelli  istihdamı konusunda çalışmalar yürütüyor uz. Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız kasiyer projesiyle engelli arkadaşlarımızı eğittik ve işe aldık. Yaratmaya uğraştığımız “engelsiz” ortamda iş arkadaşlarımıza kariyer fırsatları yaratıyoruz. Başta Ege Bölgesi olmak üzere, Türkiye'de önemli bir istihdam yaratmanın ötesinde, aynı zamanda iş arkadaşlarımıza kendilerini geliştirme, kariyerlerinde ilerleme imkanı sunmayı hedefliyoruz,” dedi.

Kipa’nın şehir genelindeki kadın çalışanlarının sayısı önemli bir artış kaydederek 1156’ya çıkarken, firmanın Türkiye genelindeki her  100 çalışanından 41’ini kadınlar oluşturuyor. Yönetici kademesinde de her 100 çalışanından 35’i kadın olan Kipa, bu oranla Türkiye ortalamasının üzerinde yer alıyor.

Kipa, geçtiğimiz yılki İzmir İstihdam Zirvesi’nde de "En Çok İstihdam Sağlayan İşletme", "En Çok Kadın İstihdamı Sağlayan İşletme" ve "En Fazla İşbaşı Eğitim Programı Düzenleyen İşletme" dallarında yine 3 ödüle birden layık görülmüştü.