flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa Girişim Kampüsü Projesi ile Gençlere Destek Oluyor

 

Kipa, Girişim Kampüsü Projesi ile gençlere destek oluyor

Perakende zinciri Kipa; Liyakat - Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği, Ege Üniversitesi ve Bornova Belediyesi işbirliğiyle yürütülen Girişim Kampüsü’ne verdiği destekle gençler için fırsatlar yaratmayı sürdürüyor.

 

Gençler için fırsatlar yaratmak amacıyla her yıl çok sayıda proje yürüten perakende zinciri Kipa, bu kapsamdaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Kipa, Liyakat Derneği, Ege Üniversitesi ve Bornova Belediyesi  işbirliğiyle  3. gerçekleştirilen Girişim Kampüsü projesine bu yıl sponsor oldu.  Egeli genç girişimcilere destek olmayı hedefleyen Girişim Kampüsü kapsamında, yarışmacılar Kipa’nın yönetim kurulu üyelerinden mentörlük alacak, iş hayatını daha yakından tanıma imkanını yakalayacak. Kipa ayrıca seçilecek bir katılımcıya da kariyerine önemli katkı sağlayacak Kipa Genç Girişimci Ödülü’nü sunacak.

GENÇLERE FIRSAT YARATMAK KURUMSAL ÖNCELİĞİMİZ

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Nazlan Ertan, “İzmirli 100 girişimcinin perakendenin geleceğini belirlemek amacıyla kurduğu Kipa, Egeli girişimcilere destek olmayı sürdürüyor. Kurumsal önceliklerimiz arasında yer alan gençlere fırsatlar yaratmak prensibi çerçevesinde, Girişim Kampüsü’ne katılanlar içinden seçilen bir projeye Genç Girişimci Kipa Özel Ödülü’nü vereceğiz. Kipa’nın gençler ile iş hayatı arasında köprü kurmayı ve genç işsizliğini azaltmayı hedefleyen Gençlik Atölyesi girişi  için özel olarak geliştirdiği bir eğitim modülünü de Girişimcilik Kampüsü katılımcılarına sunacağız” dedi.

GİRİŞİM KAMPÜSÜ 3. YILINDA 3 KATEGORİDE GERÇEKLEŞİYOR

Sürdürüleblir bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlatılan Girişim Kampüsü projesinin bu yıl üçüncüsünün gerçekleştirildiğini belirten LİYAKAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi ‘Amacımız başta İzmir olmak üzere ülkemizdeki girişimcilik eko sistemine katkı sağlamak, girişimci adaylarını desteklemek. Bu yıl Bornova Belediyesinin de proje ortağı olarak katıldığı ödüllü girişimcilik yarışması ve eğitimi olan Girişim Kampüsü projesi; Genç Girişimci, İkinci Bahar Girişimci ve Sosyal Girişimci alanlarında proje ödülleri verecek. Akademik eğitimden sonra mentorlar ile bir araya gelen girişimci adayları bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek olan proje pazarında da projelerini yatırımcılar ile buluşturma şansı yakalacaklar. Bu önemli proje de bizi maddi ve manevi olarak destekleyen Kipa’ya teşekkür ediyoruz.

Kipa Hakkında:

Kipa Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.