flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa Evlilik Hazırlıklarında Çiftlerin Yanında

Kipa, evlilik hazırlıklarında çiftlerin yanında

Perakende zinciri Kipa, dünyaevine girmeye hazırlanan çiftleri yalnız bırakmıyor. Geçtiğimiz günlerde sürpriz bir evlilik teklifine ev sahipliği yapan Kipa, beyaz eşyalardan ev aletlerine ve ev dekorasyon ürünlerine çiftlerin bütçesini rahatlatan teklifler sunuyor.

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa evlilik hazırlıklarının en yoğun yaşandığı yaz aylarında kısıtlı bütçe ile eksiklerini tamamlamaya çalışan genç çiftlerin yardımına koşuyor. Sıfırdan ev kuran çiftlere, 5-11 Haziran tarihleri arasında Kipa mağazalarında beyaz eşyalardan küçük ev aletlerine çok sayıda üründe özel indirim fırsatları sunuluyor. Mutfak ve banyo gereçleri ile ev dekorasyon alanında da zengin bir ürün yelpazesi sunan Kipa, kaliteli ve hesaplı alışverişin adresi olmayı sürdürüyor. Evlenecek çiftlere hediye almak isteyenler de, Kipa mağazalarındaki seçenekleri değerlendiriyor.

SIFIRDAN EV KURMANIN PÜF NOKTALARI

“Supersonik” adındaki bloguyla takipçi sayısını hızla artıran ve düğün öncesi hazırlıklara ilişkin yazılarıyla tanınan genç blogger Merve Çevik ise evlenme hazırlığı yapan çiftler için şu önerilerde bulundu: "Evlenme kararı almış çiftler için en büyük handikap, şüphesiz ki sıfırdan kurulacak bir ev... Detaycı düşünen ve büyük bir sorumluluk üstlenen gelin adaylarına önerim, mutfak eşyaları alışverişinden önce bir liste yapmaları. Küçük ev aletlerinin tamamlanması önemli bir detay. Kampanyaları kaçırmamak, bütçeyi yoran düğün hazırlıkları sırasında rahatlatıcı bir haber olacaktır. Küçük ev aletlerinin ve beyaz eşyaların, herhangi bir sorun karşısında, ürünün garantisini sağlayacak ve satış sonrasında müşterisine daima yardımcı olacak, kurumsal bir yerden temin edilmesinin önemli olduğunu düşünüyorum."

Çevik, aynı zamanda spor yapmaktan hoşlananlar için spor aletleri, çiçekleri seven bir kadın için saksılar ve çiçek tohumları, kitap tutkunları için kitaplar, teknoloji bağımlıları için bilgisayarlar ve yüksek kaliteli televizyonlar o evin olmazsa olmazları diyerek, eşlerin bireysel zevk ve tercihlerinin de evlere yansıtılması gerektiğini belirtti.

KİPA’DA DÜĞMEYE BASTI, SÜRPRİZ EVLİLİK TEKLİFİYLE KARŞILAŞTI

Diğer yandan Kipa, sunduğu cazip ürün ve kampanyaların yanı sıra, müşterilerine yaşattığı sürprizlerle de fark yaratıyor. Kipa’da tanıştığı sevgilisine, tanıştıkları yerde evlenme teklif etmek isteyen müşterisine bu konuda yardımcı olan Çiğli Kipa AVM yetkilileri, sürpriz bir evlilik teklifi organize etti. Hiçbir şeyden haberi olmadan Kipa AVM’de dolaşırken, önüne çıkan dev bir butona basması istenen gelin adayı, isteneni yaptığında, havadan konfetiler ve balonlar yağmaya ve müzik çalmaya başladı. Arkadaşlarının da aralarına katılmasıyla şaşkınlığı artan gelin adayı, aldığı sürpriz evlilik teklifinden çok etkilendi. Bu organizasyon için Kipa yetkililerine teşekkür eden çift, Kipa’nın hayatlarının en önemli günlerinden birinde yanlarında olduğunu belirtti.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 21 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.