flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa, Engelliler Haftası'nı "Engelsiz Piknik"lerle Kutluyor

Kipa, Engelliler Haftası’nı “Engelsiz Piknik”lerle kutluyor

Kipa, Engelliler Haftası  kapsamında düzenlediği “Engelsiz Piknik”lerle, yaklaşık 200 engelli genç ve çocukla birlikte Hıdırellez’i kutladı.

Kipa Aile Kulüpleri ve Kipa Toplum Elçileri’nin beş ilde yürüttükleri ortak çalışma sonucunda ortaya çıkan “Engelsiz Yaşam – Hıdırellez Piknikleri” Projesi’yle, 200’ü aşkın engelli genç ve çocuk bahar keyfi yaşadı.

Kipa; İzmir , Edirne, Mersin, Salihli ve  Yalova’daki Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri  ile çalışarak, engellilerin de kolay ulaşabileceği piknik mekanlar seçti.  Daha sonra da, bu illerde, zihinsel ve bedensel engelli genç ve çocukların zevk alabileceği çeşitli takım oyunlarından oluşan bir program hazırlandı.

Geniş katılımın sağlandığı etkinliklerde, Hıdırellez büyük bir coşkuyla kutlandı.                                                                                     

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.