flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa, duayen gazeteci Yener Özkesen’i konuk etti

Kipa, duayen gazeteci Yener Özkesen’i konuk etti

Ekonomik Çözüm gazetesi kurucusu Yener Özkesen yeni çıkardığı kitabıyla okuyucuyla buluştu. 3 Nisan’da İzmir Balçova Kipa’da gerçekleşen imza gününde Özkesen, ‘’Gönüllerdeki Gazete: Ege Ekspress’’ adlı kitabını imzaladı.

 

Öncü perakende markası Kipa, kültürel etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Balçova Kipa, İzmir basınının duayen isimlerinden Ahmet Yener Özkesen’i ağırladı. Özkesen, İzmir’in unutulmaz gazetelerinden Ege Ekspres’i anlattığı kitabı için Balçova Kipa’da imza günü düzenledi.  Çok sayıda İzmirli’nin katıldığı etkinlikte okurlarla sohbet eden Özkesen, kitabını imzaladı.

Gazetecilik ve halkla ilişkiler alanında çeşitli eğitim kurumlarında dersler ve konferanslar veren Özkesen, Ekonomik Çözüm gazetesi bünyesinde yetiştirdiği gençlere yenilerini katmak üzere kurslar açarak, iletişim sektörünün geleceğine önemli bir katkı sağlıyor.

 

‘Gönüllerdeki Gazete: Ege Ekspres’, Türkiye’nin 1960 sonrası döneminde İzmir’in en etkili yayınlarından birinin hikayesi anlatılıyor. Türkiye’nin ihtilal sonrası yılları, o günlere tanıklık eden gazeteci Yener Özkesen’in satırlarıyla, okuyucuyla buluşuyor.

 

 

Kipa Hakkında:

 Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 20 ilde 169 mağazası, 21  noktada 31 AVM’si ve 6.000’e yakın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.