flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa Didim hipermarket geleneksel perakendeciliği teknolojiyle buluşturuyor

                   Kipa Didim hipermarket geleneksel perakendeciliği                                                              teknolojiyle buluşturuyor
Perakende zinciri Kipa’nın Didim’de açtığı üçüncü mağazası, modern ve 
geleneksel perakendecilik arasında köprü kurarak, müşterilerine yepyeni bir 
alışveriş deneyimi sunuyor. Didim’in ilk ve tek AVM’si olan ve yepyeni bir 
formatla hizmete sunulan hipermarket, kentin sosyal ve ekonomik yaşantısına 
canlılık katmayı hedefliyor.
Çeşitli formatlardaki mağazalarıyla müşterilerine keyifli alışveriş imkanı sunan Kipa, Aydın -Didim’de açtığı üçüncü mağazasıyla kente yepyeni bir soluk getirdi. Self servis kasası, yeni ayakkabı dünyası, yenilenmiş bebek dünyası, ev dekor bölümü, tech–table (özel iPad masaları) ve unlu mamuller kafesiyle diğer mağazalarda ayrı ayrı uygulanan yenilikleri tek çatı altında toplayan Kipa Didim hipermarket, sergileme alanı düzenlemesiyle de bir ilke imza atıyor. 3 bin 700 metrekarelik satış alanına sahip, 15 bin ürünün müşterilerle buluştuğu mağaza 120 kişiye istihdam olanağı sağlıyor.
Müşterilerin ihtiyaçları göz önüne alınarak geliştirilen, geleneksel perakendecilik anlayışını 
teknolojik yeniliklerle birleştiren mağaza, müşterilerine daha rahat ve konforlu bir alışveriş deneyimi yaşatıyor.

HEM SOSYAL HAYATA HEM ÇEVREYE KATKI
Hipermarketin bir önemli özelliği de Didim’in ilk ve tek alışveriş merkezi olması. Restoranların, kafelerin ve çocuk oyun alanının bulunduğu AVM, Didim’in sosyal hayatına renk katıyor. 
Çevreye olan etkiyi azaltmak izin çalışan Kipa’nın Didim’deki üçüncü mağazası da geri dönüşüm özelliğine sahip malzemeler kullanılarak inşa edildi. Çevre dostu gün ışığı aydınlatma sistemleri kullanılarak enerji tüketimi yüzde 6 oranında azaltıldı. Alışveriş merkezinin açık bölümleri de, peyzaj düzenlemesi yapılarak doğal ve yaşanılabilir bir alan olarak tasarlandı.