flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa, Dünya Kadınlar Günü'nü Özel Bir Etkinlik Programıyla Kutluyor

Kipa, Dünya Kadınlar Günü’nü özel bir etkinlik programıyla kutluyor

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, Dünya Kadınlar Günü’nü eğitici seminerler, kültür sanat etkinlikleri ve özel kampanyalarla kutluyor.

Çanakkale Kipa AVM, 8 Mart’ta başarılı yazar Julide Uzsayılır’ı bir imza günü etkinliğinde sevenleriyle buluşturacak. Etkinliğe katılanlara Uzsayılır’ın kitapları hediye edilirken, AVM’de gerçekleştirilecek etkinlikler arasında el sanatları sergisi ile kadın folklor grubunun gösterisi de yer alıyor. Konya ve Mersin Kipa AVM’lerde ise 8 – 15 Mart tarihleri arasında fotoğraf sanatçısı Ece Türkel’in Anne ve Bebek Fotoğrafları Sergisi Kipa müşterilerinin ziyaretine açılacak.

CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİNE KARŞI SEMİNER

Topluma fayda sağlayan etkinlikleriyle dikkat çeken Kipa Aile Kulüpleri de, Dünya Kadınlar Günü’nü dopdolu bir programla karşılıyor. Etkinliklerden bir bölümü şöyle: Salihli Kipa Aile Kulübü, 7 Mart’ta toplumsal cinsiyet eşitsizliği ve kadına karşı şiddet konulu bir konferans ile müzik, şiir ve dans gösterisine ev sahipliği yapacak. 7-8 Mart arasında ise kadına karşı şiddet temasıyla açılacak standda bilinçlendirici çalışmalar yapılacak. Mersin Kipa Aile Kulübü, 8 Mart günü saat 16.00’da Dünya Kadınlar Günü temalı bir seminer düzenleyecek. 6-8 Mart tarihleri arasında ise el sanatları kursiyerlerinin sergisi gezilebilecek.

EMEKÇİ KADINLAR SERGİSİ GEZİLEBİLECEK

Edremit Kipa Aile Kulübü’nde ise 8-15 Mart tarihleri arasında Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği ile Emekçi Kadınlar konulu fotoğraf sergisi gezilebilecek. Yalova Kipa Aile Kulübü, 9 Mart’ta kadınların kendilerini savunabilmeleri ile ilgili bir bilinçlendirme semineri düzenlerken, Çiğli Kipa Aile Kulübü 10 Mart’ta Sağlıklı Nefes ve Kadın ve 12 Mart’ta Sağlıklı Beslenme seminerlerine ev sahipliği yapacak. Bornova’da ise 13 Mart günü Bornova Kadın ve Dayanışma Merkezi ile Kadın ve Medya temalı bir etkinlik gerçekleştirilecek. Balıkesir, Derince, Edirne, Keşan, Konya ve Kuşadası’ndaki Aile Kulüpleri de 8 Mart temalı etkinliklere ev sahipliği yapacak kulüpler arasında yer alıyor.

YÜZDE 40 İNDİRİM FIRSATI

Diğer yandan yurt genelindeki Kipa mağazalarında Dünya Kadınlar Günü için özel promosyon kampanyaları da düzenlenecek. 8 Mart tarihinde tüm cilt bakım ile ev ve vücut ürünlerinde yüzde 40 indirim uygulanırken, karanfil demetleri ve Kadınlar Günü’ne özel çiçek buketleri avantajlı fiyatlardan satışa sunulacak.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.