flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa, Dünya Engelliler Günü’nde engelliler ile birlikteydi

Kipa Alışveriş Merkezleri, Dünya Engelliler Günü’nü tiyatrolardan atölye çalışmalarına, sergilerden eğitim faaliyetlerine kadar çok sayıda anlamlı etkinlikle kutladı

Her yıl engellilere yönelik çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapan Kipa, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü de geniş bir zaman dilimine yayılan renkli etkinliklerle kutladı.

Bu kapsamda en dikkat çeken etkinliğe Derince Kipa Aile Kulübü imza attı. Kulüp, bölgede engellilerle ilgili faaliyet gösteren 15 dernekten 120 katılımcı eşliğinde bir yemek yarışması düzenledi. Engelli ailelerinin yaptıkları yemeklerle katıldığı yarışmada, dereceye giren ilk üç aileye küçük ev aletleri hediye edildi. Yarışmanın ardından “Eşit Haklar ve Eşit Yaşam için El Ele Dayanışma” konulu bir slayt gösterisi yapıldı.Program, engelli müzisyenlerin verdiği konserlerle tamamlandı. Derince Kipa AVM’de ayrıca Eydem Derneği işbirliğiyle bir de el işi kermesi düzenlendi.

TİYATRO GÖSTERİSİYLE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ

Dikkat çeken bir başka etkinlikse, Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri için düzenlenen tiyatro gösterisiydi. Üzeyir Tavuş’un yazıp yönettiği oyuna 60 engelli öğrenci izleyici olarak katıldı. Oyunda izleyenlere diş sağlığının önemi keyifli skeçlerle anlatıldı.Etkinlik sonunda okulun engelli öğrencileri bir halk oyunu gösterisi sergiledi. Konya Kipa AVM’de de engelli çocuklara yönelik bir tiyatro gösterisi sahnelendi.

Kipa’nın Keşan, Silivri, Edremit, Salihli Aile Kulüpleri’nde de bölgedeki engelli derneklerinin desteği ile el işi ve hediyelik eşya sergileri ile gösteriler düzenlendi. .

MUTFAK BECERİLERİ KAZANDILAR, ESERLERİNİ SERGİLEDİLER

Balıkesir ve Edirne’deki Kipa alışveriş merkezlerinde ise atölye çalışmaları düzenlendi. Balıkesir’de Firdevs Hattatoğlu Engelliler Okulu öğrencileri için ebru atölyesi düzenlendirken, Edirne’de hem öğrencilere yönelik mutfak atölyesi düzenlendi hem de engelli çocukların velileri için bir eğitim etkinliği gerçekleştirildi.

Kipa Hakkında:

 

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 21 ilde 170 mağazası, 22  noktada 30 AVM’si ve 7 bin çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.