flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa AVM'lerde Kukla Şenliği Başlıyor!

 

Kipa AVM’lerde Kukla Şenliği başlıyor!

Perakende zinciri Kipa’nın düzenleyeceği Kipa AVM Kukla Şenliği, dünyanın dört bir yanından eğlenceli gösterilere ve kukla atölyelerine ev sahipliği yapacak. Sahnelenecek kukla oyunları, çocukları sağlıklı yaşam konusunda eğlendirirken eğitecek.

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, bu yıl Uluslararası İzmir Kukla Günleri’ne sponsor olarak hem müşterilerine eğlenceli anlar yaşatacak, hem de kurumsal sorumluluk önceliklerinden olan sağlıklı yaşam konusunda farkındalık yaratacak. Her yıl çocukların yanı sıra yetişkinlerin de büyük ilgi gösterdiği festival kapsamında her hafta toplam 300.000 kişi tarafından ziyaret edilen Balçova ve Çiğli Kipa AVM’lerde ise “Kipa AVM Kukla Şenliği” adlı keyifli bir program düzenlenecek.

SAĞLIKLI YAŞAM ALANINDA FARKINDALIK YARATACAK

Kipa AVM Kukla Şenliği’nde kapsamında ücretsiz olarak sergilenecek oyunlardan ikisi, Kipa’nın kurumsal sorumluluk öncelikleri arasında yer alan “sağlıklı yaşam” konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor. Şenliğe İstanbul’dan katılacak olan Kuklita Kukla, 7 – 8 Mart tarihlerinde çocuklarda obezite sorunuyla mücadele bilinci yaratmak üzere kurgulanan “Gülsu’nun Sağlığa Yolculuğu” oyunuyla Çiğli Kipa AVM’de sahne alacak. İlker Kılıçer Kukla Tiyatrosu da “iyi tarım” ve gıda güvenliğine konularına dikkat çekeceği “Fazladan Büyüyenler” oyunuyla 21 – 22 Mart tarihlerinde Balçova Kipa AVM’de izleyicilerle buluşacak.

Şenlik kapsamında sahnelenecek diğer oyunlar ise şöyle: Bulgaristan’dan Varna Devlet Tiyatrosu 7 - 8 Mart tarihlerinde Çiğli’de, Hırvat kukla topluluğu Teatr Nemno ile Bulgaristan’dan Theatre Trio ise 14 – 15 Mart tarihlerindeki oyunlarıyla Balçova Kipa AVM izleyicilere eğlenceli dakikalar yaşatacak. Yine Balçova’da 21 – 22 Mart tarihlerinde Güney Koreli Hyundai Kukla Tiyatrosu “Kukla Şehri” oyunuyla sahne alacak.

1000 ÇOCUK KUKLALARIN DÜNYASIYLA TANIŞACAK

Kipa AVM Kukla Şenliği kapsamındaki etkinlikler bununla da sınırlı değil. Çocuklara çorap kukla yapımının öğretileceği “Arkadaşım Kukla Atölyesi” ile Hacivat – Karagöz tasvirleri yapımının öğretileceği “Çocuk Eliyle Karagöz Atölyesi” ise 7 – 8 Mart tarihleri arasında Çiğli’de, 14 – 15 ve 21 – 22 Mart tarihleri arasında Balçova Kipa AVM’de minikleri geleneksel kukla sanatıyla buluşturacak. Perakende zincirinin çocuklara yönelik programlarında son halka olan Kipa AVM Kukla Şenliği’nin yaklaşık 1000 çocuğu kuklaların büyülü ve eğlenceli dünyasıyla tanıştırması hedefleniyor.

Kipa Gayrimenkul ve AVM Direktörü Gökçe Orhan, konuyla ilgili açıklamasında İzmirli bir şirket olan Kipa’nın kentin sanatsal ve kültürel altyapısına katkıda bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek “Festivalin ana sponsorlarından biri olarak bünyemizde altı farklı kukla tiyatrosunu ziyaretçilerimizle buluşturacağız. Gösterimlerin yanı sıra kukla atölyelerimizle de çocuklar keyifli vakit geçirebilecek. Özenle oluşturduğumuz şenlik programında kurumsal sorumluluk önceliklerimiz arasında yer alan sağlıklı beslenme alanında çocukları bilinçlendirecek, onları eğlendirirken eğitecek gösteriler de yer alıyor.”

Diğer yandan 7 Mart tarihine kadar Çiğli ve Balçova Kipa AVM’lerdeki mağazalardan toplam 75 TL tutardaki alışveriş yapanlar, 9. İzmir Uluslararası Kukla Günleri programındaki ücretli oyunlardan birine tek kişilik davetiye kazanma şansını yakalayacak.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.