flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa AVM Resim Yarışmasında ödül sevinci

Kipa AVM Resim Yarışmasında ödül sevinci

 

Kipa’nın her yıl 23 Nisan’da düzenlediği AVM Geleneksel Resim Yarışması’nda kazananlar ödüllerine kavuştu. Yaklaşık 5 bin çocuğun katıldığı resim yarışmasında 122 çocuk ödüle hak kazandı. Ülke birincileri ödüllerini İzmir’de düzenlenen törenle aldı.

 

Perakende sektörünün öncü markası Kipa’nın, geleneksel hale getirdiği 23 Nisan Resim Yarışması’nda final coşkusu yaşandı. Yaklaşık 5 bin resmin değerlendirildiği yarışmada Yalova’dan Kıvanç Oymak, 5-8 yaş kategorisinde; İzmir’den Sude Ezgi Yetişgin ise 9-12 yaş grubunda Türkiye birincisi oldu. 5 Haziran’da Balçova Kipa AVM’de gerçekleştirilen törende çocuklar, kazandıkları ödüllerin keyfini aileleriyle birlikte yaşadı.

 

Bu yıl “Benim Şehrim” temasıyla, 23-24 Nisan tarihlerinde düzenlenen yarışmada, çocuklar  hayal güçlerini kullanarak yaşadıkları şehri resmetti. 20 Kipa AVM’sinde, her iki yaş kategorisinde de ilk üçe giren 120 çocuk ödüle hak kazandı.

 

Kardeşler birlikte dereceye girdi

Bu yıl Edremit Kipa AVM’den yarışmaya katılan kardeşler, Eren Barış Karagöz ve Ege Berk Karagöz birincilik ve üçüncülük koltuğunu birlikte paylaştı. 2014 yılında 9-12 yaş kategorisinde Türkiye birincisi olan Sude Hücüptan’ın kardeşi Afranur Hücüptan ise bu yıl Adapazarı’ndan yarışmaya katılarak 5-8 yaş kategorisinde birincilik elde etti. 2014 yılında yarışmaya Çiğli’den katılarak 5-8 yaş arası kategorisinde birinci olan Doğa Deniz Özoğlu ise bu yıl 9-12 yaş kategorisinde Çiğli AVM birincisi oldu.

 

Ödül töreninde coşkulu etkinlikler

Balçova Kipa’da gerçekleşen ödül töreninde çocukların ödül keyfi eğlenceli etkinler ile daha da katlandı. Eğlencebaz show, Kukla gösterisi ve magic show ile eğlenen çocuklar mutluluklarını aileleriyle paylaştı.

 

122 çocuk ödül kazandı

Kipa AVM Geleneksel Resim Yarışması’nda 5-8 ve 9-12 yaş kategorilerinde yapılan değerlendirme sonucunda ‘boyalarla şehrini en iyi anlatan’ çocuklar ödüllendirildi. Yarışmada AVM birincilerine Ipad mini, ikincilere bisiklet, üçüncülere ise 200 TL tutarında market alışveriş kartı verildi. AVM birincileri arasından her iki yaş kategorisindeki ülke birincileri seçildi. Şampiyonlar, Antalya Voyage Sorgun Otel’de aileleriyle birlikte bir haftalık tatil kazandı.

 

 

 

 

Kipa Geleneksel Resim Yarışması; Balçova (İzmir), Çiğli (İzmir), Torbalı (İzmir), Salihli (Manisa), Kuşadası (Aydın), Aydın, Yalova, Adapazarı (Sakarya), Kırklareli, Lüleburgaz (Kırklareli), Silivri (İstanbul), Derince (İzmit), Edirne, Çorlu (Tekirdağ), Çanakkale, Keşan (Edirne), Çerkezköy (Tekirdağ), Edremit (Balıkesir), Mersin ve Antalya Kipa AVM’lerinde gerçekleşti.

 

 

 

 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 20 ilde 168 mağazası, 21  noktada 31 AVM’si ve 6.000’e yakın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.