flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa, annelere görücüye çıktı

Bebek Dünyası bölümünü annelere sorarak yenileyen Kipa,  yeni uygulamalarını anne-çocuk bloggerlarına göstererek, onların fikrini aldı.

Forum Bornova Kipa Hipermarket’nde Kipa yetkilileriyle buluşan İzmirli anne-bebek blogger’ları,  hem yenilenen “Bebek Dünyası” reyonları ile ilgili detaylı bilgi aldı hem de bebek beslenme uzmanına sorular yöneltme şansını yakaladı.

Perakende zinciri Kipa, yenilediği “Bebek Dünyası” reyonlarında aileler mamadan giyime, bakım ürünlerinden oyuncağa 0 -3 yaş arası çocuklarının tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Aynı zamanda ebeveynler Kipa Bebek Dünyası reyonlarında hafta sonları gerçekleşen etkinliklerde, bebek gelişimi, beslenme, doğru ürünü seçme konularında ünlü markaların uzmanlarına sorularını yöneltebiliyorlar.

ANNELERİN GÖRÜŞLERİ İLE YENİLENDİ

Kipa bu yıl, özellikle anneleri hedef alarak onlara keyifli, aynı zamanda da bilgi alabilecekleri bir alışveriş ortamı yaratılması yönünde bir strateji geliştirdi.

Bu strateji doğrultusunda ilk adım olarak da, bebek ürünlerinin satışa sunulduğu alanları yeniden düzenledi. Bebek Dünyası reyonları düzenlemeleri, birebir görüşmeler, anketler ya da piyasa araştırmaları yöntemi ile  müşterilerin görüşü alınarak gerçekleştirildi. Eksikler tespit edildi, talepler belirlendi ve bu doğrultuda, Kipa hipermarketleri içinde, bebeklere ve annelerine yönelik yeni alanlar yaratıldı.

Yeni doğum yapan anneler, özellikle de ilk kez anne olacaklar için  özel “Yeni Doğan Köşesi”nin dizayn edildiği Bebek Dünyası reyonlarında görseller hazırlanırken, aileleri ile birlikte alışverişe gelen çocuklar da unutulmadı. Özellikle alışveriş sırasında çocukların ilgisini çekebilecek, onların da keyif alabileceği bir ortam yaratıldı. Bebek Reyonu’nda ayrıca, daha ferah bir alışveriş ortamı yaratmak amacıyla, kullanılan tüm tekstil ekipmalarının boyutları da yeniden düzenlendi. Özellikle yoğun alışveriş günlerinde, hamile olan, bebeği yeni doğan anneler, eşler ve çocuklar için de reyon içinde oturma alanları oluşturuldu. Aynı zamanda, Kipa’nın Bebek Dünyası reyonların dönemlik cazip kampanyalara da ev sahipliği yapacak.

ANNE BLOGGERLAR BESLENME UZMANINDAN BİLGİ ALDI 

Bebek/çocuk ürünlerinde özellikle gıda dışı ürün grubunda puset, ana kucağı, oto koltuğu, park yatak, mama sandalyesi ürün gruplarında ürün çeşitlendirmeleri ve yenilemeleri yapılarak, uygun fiyatlı ve de kaliteli ürün yelpazesi planlandı ve müşteri için seçenekler artırıldı.

Kipa, yenilenen Bebek Dünyası reyonlarının yazıları milyonlarca anne-baba ve ebeveyn adayı tarafından takip edilen 7 Anne/Bebek-Çocuk bloggerı, Kipa yetkilileri tarafından reyon hakkında bilgilendirildiler. Bebek Dünyası’nı ziyaret eden bloggerlar,  mağazada  haftasonuna özel olarak planlanmış  olan aktivideye de katılıp, Milupa Beslenme Uzmanı Işıl Özer’e  bebek ve çocuk beslenmesi ile ile ilgili sorular yönelttiler.

 

 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.