flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa Aile Kulübü’nde defile rüzgarı

Kipa Aile Kulübü’nde defile rüzgarı

Perakende sektörünün öncü markası Kipa’nın Forum Bornova Aile Kulübü, Bornova Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle yürüttüğü el sanatları kursunun yılsonu sergisini bir defile ile taçlandırdı. Forum Bornova’da gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar el emeğiyle diktikleri elbiseleri yine kendileri sergilediler.

Perakende sektörünün öncü markası Kipa, Aile Kulübü etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Forum Bornova Kipa Aile Kulübü, Bornova Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle açtığı el sanatları kursunun yılsonu çalışmalarını sergiledi. Geçtiğimiz günlerde Forum Bornova Kipa’da gerçekleşen el sanatları kursu katılımcılarının yıl boyunca yaptığı işler sergilenirken, kurs katılımcılarının kendi el emeğiyle diktiği elbiseler de sergi sonunda mini bir defileyle sunuldu.

Kursiyerlerin kendi diktikleri kıyafetleri kendilerinin sergilediği defilede, günlük kadın dış giyiminin yanı sıra kaban ve abiye elbise tasarımları dikkat çekerken, anne-çocuk kombinleri de ilgiyle izlendi. Defilenin ardından ise kursiyerlere Kipa’nın yeni tekstil markası Bradford imzalı hediyeler sunuldu.

Etkinlikle ilgili görüşlerini dile getiren Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu şunları söyledi: “Talep geldiği sürece biz kurs açmaya devam edeceğiz. Halkımızın memnuniyeti bizim için çok önemli. Kipa Aile Kulübü’ne de ayrıca destekleri için çok teşekkür ederiz”

Bornova İlçe Halk Eğitim Müdürü Barış Derse ise etkinlikle ilgili olarak: “Kipa Aile Kulübü ile işbirliği içerisinde olmak bir onur. Eğitmenlerimiz ise her yıl kendilerini geliştirerek daha büyük başarılara imza atıyor” dedi.

Etkinliğin açılışını Tesco Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Nil Timur, Bornova İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Şahin ve Ege Üniversitesi Engelli Rehabilitasyon Merkezi Başkanı Prof. Dr. Kazım Çapacı’nın yaptığı sergide, ebru sanatı, tezhip ve minyatür, ahşap yakma, deri tasarımı, quilling (Kâğıt Telkari), şiş örücülüğü, el nakışı, ahşap boyama ve sukabağı işlemeciliği ürünleri yer aldı.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 20 ilde 168 mağazası, 21  noktada 31 AVM’si ve 6.000’e yakın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.

Kipa Aile Kulübü Hakkında:

Kipa, kurumsal sorumluluk öncelikleri ve ‘iyi bir komşu olma’ hedefinin önemli bir parçası olarak Aile Kulüpleri projesini 2008 yılında hayata geçirdi. Kipa Aile Kulüpleri, üyelerine sağlıklı yaşam etkinliklerinden, dil eğitimlerine, hobi ve meslek edindirme kurslarından, kişisel gelişim seminerlerine kadar bir çok ücretsiz imkan sunmaktadır. Eğitici tiyatrolar, el işi etkinlikleri ve aile eğitimi seminerleriyle, çocuklar ve ebeveynlere birlikte sosyalleşebilecekleri bir ortam sağlayan Kipa Aile Kulüpleri’nin bugün Türkiye çapında 13.500’ü aşkın üyesi bulunmaktadır.