flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Sürprizlerle Kutladı

Kipa, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Sürprizlerle Kutladı

Kipa, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nühafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutladı.  Kipa,mağazalardaki özel indirimlerin yanı sıra Aile Kulüpleri ve Toplum Elçilerinin düzenlediği etkinlikler ile öğretmenlerin yanındaydı.

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa,her sene olduğu gibi bu yıl da24 Kasım Öğretmenler Günü’nü çeşitli aktivite ve sürprizlerle kutladı.

Bu özel günde öğrenciler öğretmenlerine çiçek götürebilsin diye Kipa 22, 23 ve 24 Kasım tarihlerinde tüm mağazalarında çiçek ve bitkileriindirimli fiyatlardan satışa sundu. Kipa da öğretmenlere 24 Kasım günü mağazalarındaki kasalarda öğretmenlere karanfil vererekteşekkür etti.

Mesailerinin bir kısmını gönüllü işlere ayıran Kipa Toplum Elçileri de bu özel günde öğretmenlerin yanındaydı. Ankara’daki toplum elçileri 10 okuldaki özel eğitim sınıfı eğitmenlerine çiçek götürürken Marmaris’teki mağazada öğretmenlere  kahvaltıda ağırlandı organize etti.

Kipa Aile Kulüpleriise 24 Kasım haftası boyunca İngilizce, ahşap boyama pastacılık, halk oyunları gibi alanlarda Kipa müşterilerine kurs veren Halk Eğitim Merkezi yöneticileri ve eğitmenleri ile birlikte pasta keserek kutlama yaptı. 

Kipa, öğretmenine kendi elleriyle yaptığı bir hediye vermek isteyen öğrencilere de destek oldu. Öğrencilerin Kipa Forum Bornova Aile Kulübü,   “Öğretmenime Hediye Hazırlıyorum – Kokulu Taş Atölyesi”; Keşan Aile Kulübü de ‘Öğretmenime Hediye Hazırlıyorum – Çiçek Buketi Yapım Atölyesi‘ düzenledi. Kipa Mersin Aile Kulübü ise 20-24 Kasım tarihleri arasında Dekoratif El Sanatları Sergisi ile kutlamalara katıldı.

Aile Kulüpleri’nin bu yılki son Öğretmenler Günü etkinliğine ise Kipa Yalova Aile Kulübü imza atacak. Yalova Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, Öğretmenler Günü’nü 27 Kasım Cuma günü vereceği konser ile kutlayacak.

EĞİTİME YIL BOYU DESTEK

Özel günlerinde öğretmenlerin yanında olan Kipa yıl boyunca da farklı etkinlikler ile eğitime destek verdi. Çalışma saatlerine toplum hizmetini dahil eden ilk perakendeci olan Kipa’nın Toplum Elçileri, Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), Kızılay, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV), Çocuk Esirgeme Kurumu ortak etkinlikler düzenlerken ve destek talebinde bulunan devlet okullarına da yardım elini uzattı. Toplum Elçileri 2015’in Mart ayından bu yana 111 proje ile Türkiye genelinde 15 bin kişiye yardım eli uzattı.

 

 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 21 ilde 172 mağazası, 19 noktada 32 AVM’si ve 7 bini aşkın çalışanıyla, Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.