flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa 19 Mayıs'ı Gençlere Yönelik Gelişim ve Kariyer Fırsatları İle Kutluyor

 

Kipa, 19 Mayıs’ı gençlere yönelik
gelişim ve kariyer fırsatları ile kutluyor

Geçtiğimiz yıl 650 bin gence eğitim ve istihdam alanında destek sağlayan Kipa, öncelikleri arasında yer alan “Gençler İçin Fırsatlar Yaratma” Programı çerçevesindeki etkinliklerini tüm hızıyla sürdürüyor.

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, her yıl gençlerin sahip olduğu potansiyeli açığa çıkarmak ve kariyer gelişimlerine destek vermek amacıyla çok sayıda proje yürütüyor.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı da, Türkiye’nin dört bir yanında topluma katkı sağlayan Kipa Aile Kulüpleri’nde düzenlenecek etkinliklerle kutlanıyor. Aile Kulüpleri, 18-21 Mayıs tarihleri arasında, İş-Kur ve Halk Eğitim işbirliğiyle düzenlenecek seminerlerin yanı sıra, kişisel gelişim ve kariyer temalı çeşitli programlar ile stres ve zaman yönetimi konulu konferanslara ev sahipliği yapacak.

GENÇLERİ İŞ HAYATIYLA BULUŞTURAN EĞİTİM PROGRAMLARI

Gençlerle iş hayatı arasında bir köprü kurmayı hedefleyen Kipa, bunun için Liyakat Derneği, Dokuz Eylül ve Ege Üniversiteleri ile işbirliği yapıyor. Bu işbirliği sonucunda hayata geçirilen Kipa Gençlik Atölyesi’ne bugüne kadar katılan yaklaşık 100 genç, iş hayatında başarılı olmak için gereken temel becerilerle ilgili dopdolu bir eğitim aldı. Bu program önümüzdeki günlerde de devam edecek.

İmkanlarını yararlı işler için kullanan Kipa, her ay düzenledikleri aktivitelerle bulundukları bölgede fark yaratan Toplum Elçileri ile de anaokulundan üniversiteye farklı yaş gruplarından öğrencilere ulaşıyor. Gönüllülük esasıyla çalışan Kipa Toplum Elçileri, her yıl yaklaşık 400 okula kırtasiye ürünlerinin yanı sıra teknoloji ve kültürel açıdan da destek veriyor.

BİR YILDA 650 BİN GENCE EĞİTİM VE İSTİHDAM DESTEĞİ

Diğer yandan Kipa, ülkemizin en önemli sorunları arasında yer alan genç işsizliği konusunda da örnek bir işveren konumunda. Çalışanlarının dörtte biri 27 yaş altındaki gençlerden oluşan Kipa, kariyerinin ilk yıllarındaki çalışma arkadaşlarını işe başlamalarının ardından sağlanan mentörlük programlarıyla da destekliyor.

 

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 21 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 32 AVM’si ve yaklaşık 9 bini çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.