flickrlinkedin
Kipa

Basın Odası

Basın Odası

Basın Açıklamaları

Kipa Özlenen Peynirleri Geri Getiriyor

Kipa, Özlenen Peynirleri Geri Getiriyor

 

Perakende zinciri Kipa; yerel lezzetlerle sofraları zenginleştirmeye devam ediyor. Ürün gamı genişleyen Kipa Mandıra Lezzeti serisi ile geleneksel peynir çeşitlerinden çift sarılı yumurtaya özlenen tüm lezzetler, uluslararası standartlardaki üretim kalitesiyle müşterilere sunuluyor.

 

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, geleneksel üretim metodlarını yüksek teknolojiyle birleştiriyor; yerel lezzetleri uluslararası kalite standartlarıyla sofralara taşıyor. Bu kapsamda yer alan Kipa Mandıra Lezzeti serisinin ürün gamını genişleten Kipa, aile sofralarını özlenen lezzetlerle buluşturmayı hedefliyor.

Kipa’nın Tireli üretici Yaşinoğlu ile birlikte hazırladığı “Mandıra Lezzetleri” serisi, deri tulum peynirinden Gönen kaşarına pek çok yerel lezzeti müşterilerinin sofrasına getiriyor. 8 ay olgunlaştırılan peynirler, uluslararası standartlarda denetlenen tesislerde, geleneksel yöntemlerle hiçbir katkı ve koruyucu madde kullanılmadan üretiliyor.

BOL SÜT, SUDA HAŞLAMA

Balıkesir’in Gönen ilçesinde üretilen taze kaşar peyniri ile ikili pakette sunulan çeçil (tel) ve örgü peynirleri, geleneksel bir üretim biçimi olan suda haşlama yöntemi ile üretiliyor. Kipa Mandıra Lezzeti kaşar peynir, çeçil ve tel peynirlerinin bir kilosu en az 11 litre süt kullanılarak elde ediliyor. Seride yer alan İzmir Bergama tulum peyniri, Bergama ilçesindeki köylerde yetişen ineklerden elde edilen doğal sütlerle üretiliyor. Olgunlaşması ve lezzet alması için en az 4 ay süreyle dinlendirildikten sonra raflardaki yerini alıyor.

Kipa Mandıra Lezzeti serisi, yine bir çocukluk lezzeti olan çift sarılı yumurtayı da sofraya getiriyor. Uluslararası standartlarda denetlenen Kor yumurta tesislerinden üretilen çift sarılı yumurtalar, yumurta sarısında bulunan mineral, protein ve vitaminleri iki kat fazla içeriyor.

Kipa mağazalarında Mandıra ürünleri dışında diğer yöresel lezzetler de bulunuyor. Trakya’nın kaşarı, Van’ın otlu peyniri, Kars’ın gravyeri ile Trabzon’un ünlü peynir çeşitleri ve tereyağı Kipa şarküteri reyonlarında ve raflarda müşterilerini bekliyor.

Kipa Hakkında:

Kipa (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi A.Ş.), 24 ilde  yaklaşık 180 mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en önde gelen perakendeci kuruluşlarından biridir. İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın ilk mağazası Bornova Kipa 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Kısa sürede Ege’nin yıldızı haline gelen kuruluş, 2003 yılında dünyanın sayılı perakende zincirlerinden Tesco ile birleşmiş ve Türkiye’nin önde gelen çok kanallı perakendecileri arasında yerini almıştır.